Czytelnia, Książki dla dzieci

Najwyższa na świecie wieża z książek

16 marca 2019

Już 3 kwietnia Wydawnictwo Papilon oddaje w ręce swoich czytelników książkę, która jest wyjątkowa. Najwyższa na świecie wieża z książek to wizualna oda do wyobraźni dziecka i hołd składany książkom. To niezwykle wzruszająca i piękna opowieść o sile wyobraźni i magii jaką ofiarują nam książki.

Wielokrotnie pisałam już o tym, dlaczego warto czytanie dzieciom zacząć jak najwcześniej. Opowiadałam Wam, jak zarażamy miłością do książek nasze dzieci. To działa.

Jako rodzice mamy nieocenione narzędzie, którym są książki. Książki, które warto pokazać dzieciom i wspólnie z dziećmi czytać. Wspólnie o nich rozmawiać, ale i także pozwalać na to, aby dzieci widziały nas, rodziców, którzy czytają. Pamiętaj, jeśli Ty nie czytasz to, nie oczekuj, że Twoje dziecko będzie czytać.
Nie przestawaj czytać dzieciom nawet jeśli potrafią już same czytać!

Najwyższa na świecie wieża
z książek – Rocio Bonilla

Jerzyk, główny bohater książki Najwyższa na świecie wieża z książek,  był przekonany, że urodził się, aby latać. 
Obserwował samoloty, wzorem Ikara próbował tworzyć najróżniejsze skrzydła, a nawet poprosił o dar latania Świętego Mikołaja, jako prezent na Boże Narodzenie. Nic nie zadziałało.

Kiedy matka powiedziała, że istnieją inne sposoby na spełnienie tego marzenia i podarowała książkę ze słowami: „Są inne sposoby, by latać synku” Jerzyk zaczął latać. Chociaż wówczas jeszcze tego nie wiedział.  

 Po pierwszej książce była kolejna, kolejna…

A wszystko, co odkrywał, czego się uczył i co sobie wyobrażał dzięki książkom, napełniało go zachwytem.

To magia i moc książek, której możemy być współtowarzyszem i przewodnikiem dla naszych dzieci. To opowieść o potędze literatury i wyobraźni katalońskiego autorka i ilustratorka Rocio Bonilla, która powinna być przeczytana każdemu dziecku. W pięknych ilustracjach znajdziecie wiele odniesień do literatury.

Kiedy przeczytałam po raz pierwszy tę książkę naszym dzieciom doświadczyłam czegoś, czego zupełnie się nie spodziewałam. Pierworodna przytuliła się do mnie i powiedziała: „Jesteś cudowna, że zabrałaś nas w tę podróż już dawno. Mamo, Ty dałaś nam skrzydła do latania i poznawania świata.”

To były cenne słowa mojego dziecka, które będę przechowywać w moim sercu i przypominać sobie o nich, gdy usłyszę Mamo, przeczytaj mi, a ja będę zmęczona i nie będzie mi się chciało.

Bardzo polecam Wam tę książkę! Sądzę, że to idealny wybór na pokazanie Wam tej książki w ramach kampanii społecznej #KOCHANIEprzezCZYTANIE To kampania promująca CZYTANIE DZIECIOM, która ma na celu pomóc rodzicom wykształcić w sobie nawyk codziennego czytania dziecku.

#KOCHANIEprzezCZYTANIE to zespół blogerów, którzy codziennie przez 31 dni marca zaproponują książki dla dzieci w różnym wieku. 
Fundacja Cała Polska czyta dzieciom objęła Patronatem Honorowym to wydarzenie.

POLECANE WPISY