Czytelnia, Książki dla dzieci

Samodzielny lepiej wie i wstaje sam

26 kwietnia 2016

Już jutro premiera kolejnej nowej książki dla najmłodszych. Wydawnictwo Egmont wprowadza na rynek nową serię – „Samo dzielny”.
Temat samodzielności dziecka jest nam bardzo bliski i staramy się wspierać samodzielne poznawanie świataprzez nasze dwa skarby.

Na dobry początek będzie się ona składać z dwóch książek. To seria o przygodach trzyletniego przedszkolaka o imieniu Samuel, który każdego dnia przekonuje się czym jest samodzielność.

książka dla trzylatka

„Samo dzielny wstaje sam” oraz „Samo dzielny lepiej wie” to zabawna seria dla najmłodszych i rodziców napisana przez Zofię Stanecką, autorkę serii Basia.
Stanecka wraz z ilustratorem Tomaszem Samojlikiem stworzyła bohatera i pokazała nam go w zmaganiach
i przygodach dnia codziennego. Samo, jak sam siebie nazywa Samuel,  to chłopiec o mocnym charakterku, który już wiele potrafi i pokazuje to całemu światu każdego dnia. Każdy tomik z cyklu Samo dzielny porusza inny dziecięcy „problem” związany z codziennymi doświadczeniami dziecka w wieku przedszkolnym.
Mamy samodzielne  jedzenie, wstawanie, a także pierwsze dni w przedszkolu, spory z rówieśnikami, czy pomaganie innym…

Bohaterów książek (Samo, mamę, tatę i panią przedszkolankę) poznajemy już na początku książki, kiedy poprzez ich wypowiedzi poznajemy najciekawsze ich cechy charakteru i zachowań.

Książki są wydane w sztywnej oprawie z niecodziennymi ilustracjami i dość dużą czcionką. Przyznam, że mnie ilustracje jakoś nie zachwyciły, ale trafiły w gusta dzieci, co jest najważniejsze 🙂

samodzielny-egmont

Na końcu każdego tytułu zamieszczone są informacje dedykowane rodzicom, wspierające przejście przez okres rozwoju trzylatka. To genialny zabieg edukacyjny dla rodziców. Możesz poznać w teorii, jakie osiągnięcia ma za sobą taki malec oraz dowiedzieć się jakie są przed nim wyzwania w rozwoju. Jako rodzice otrzymujemy na tacy wytyczne, jak wspierać dziecko, by nauka samodzielności i poznawanie świata były prawdziwą przygodą, nie ograniczały rozwoju, a mobilizowały do poznawania otoczenia.

samodzielny-wstaje-sam

Recenzja, która ma Was zachęcić po sięgnięcie po tę książkę to jednak nie wszystko. Już wkrótce będę mogła podzielić się z Wami egzemplarzami tych książek. Bądźcie czujni i doceniajcie samodzielność swoich dzieci 🙂

Zapraszam do udziału w konkursie …

samodzielny-wydawnictwo-egmont

Recenzja powstała w ramach współpracy z: 

POLECANE WPISY