Czytelnia, Książki dla dzieci

Tek Nowoczesny jaskiniowiec

1 kwietnia 2017
Tek nowoczesny jaskiniowiec

„Tek nowoczesny jaskiniowiec” to książka przypominająca tablet, która zachwyca wyglądem przy pierwszym spotkaniu. Co ważne ten zachwyt pozostaje podczas całej lektury. To opowieść o małym jaskiniowcu, troglodycie, o imieniu TEK, która przygotował Patrick McDonnell

TEK nowoczesny jaskiniowiec

Tek nowoczesny jaskiniowiec

Forma książki w postaci tabletu zaskakuje i zachęca do poznania. Dla dzieci lubiących obcować się z książką ta forma przekazu jest zaskakująca i wzbudzająca ciekawość. Najmłodsi, którzy rzadko obcują z książką, a częściej z tabletem bądź konsolą reagują na nią, jak na elektronikę.

Opowieść o małym jaskiniowcu to zabawna i mądra książka, która pokazuje czytelnikom, że otaczająca nas rzeczywistość jest czymś innym niż  świat tabletów. Przypomina, bądź uzmysławia, że świat na zewnątrz istnieje i warto z niego czerpać jak najwięcej każdego dnia.

Główny bohater, troglodyta, nowoczesny jaskiniowiec TEK pochłonięty jest przez elektronikę. To jego świat, do którego nie wpuszcza swoich najbliższych i przyjaciół.

Tek nowoczesny jaskiniowiec

W chwili, gdy odstawia elektronikę zaczyna dostrzegać piękno, które jest wokół. Nareszcie zaczyna dostrzegać piękno świata za oknem. Zaczyna cieszyć się wspólna zabawą ze swoim przyjacielem o imieniu Rex. Nowoczesny jaskiniowiec Tek wreszcie wychodzi się pobawić 🙂

Książka dzięki swojemu nietuzinkowemu kształtowi może służyć także jako narzędzie do zabawy. Dziecko może włączyć/wyłączyć ją jak tablet, a aby rozpocząć czytanie konieczne jest wpisanie odpowiedniego kodu.

To książka, po którą warto sięgnąć.

Tek nowoczesny jaskiniowiec

Tek nowoczesny jaskiniowiec

Tek nowoczesny jaskiniowiec

Książka wydawnictwa Kinderkulka  przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia. Z naszych obserwacji mogę powiedzieć, że dzieci 2+ także są nią zainteresowane.

 

POLECANE WPISY