Dziecko

Wakacje z dzieckiem, czyli niełatwy wybór

13 lutego 2020
wakacje z dzieckiem

Dopiero zaczęliśmy ferie, a już zastanawiamy się nad wakacjami z dziećmi w fajnym, ciekawym miejscu. Wakacje z dzieckiem to zawsze zagadka.

Oczywiście jak każdego roku mamy w planach OFF Festival z dziećmi, ale oprócz muzycznego odpoczynku i edukacji dla dzieci zaczęliśmy się zastanawiać nad dalszym wyjazdem rodzinnym. Koniecznie w miejsce z gwarantowaną pogodą. Chociaż tego to chyba przy aktualnych zmianach klimatycznych trudno wymagać gdziekolwiek.

Wakacje z dzieckiem

Nasze podróżowanie i urlopowanie bardzo się zmieniło odkąd są dzieci. Nie wierzcie tym, którzy twierdzą, że dziecko nie zmiania życia i że wspólne wyjazdy są takie same, jak wyjazdy we dwoje. Totalna bzdura, albo my jesteśmy totalnie nieogarnięci. Nie, to jednak na pewno nie to. Ale może być jeszcze jeden powód, że ktoś twierdzi, że nic się nie zmieniło.
Jaki? Ma pomoc na wyciągnięcie ręki!

wakacje z dzieckiem krynica górska

Bez obaw, bez wsparcia też dajemy radę, a czasami zwyczajnie prosimy o pomoc. Ta zmiana liczby członków rodziny nie oznacza, że nie wyjeżdżamy z dziećmi.

wakacje z dzieckiem krynica górska

Ja kocham nasze wspólne wyjazdy i wspólnie spędzony czas, który jest idealnym pretekstem na spędzenie czasu z dziećmi na 100%

Jeśli chcesz, aby wyjazd z dziećmi był dla Was dobrze spędzonym i pełnym fajnych wspomnień czasem, wystarczy zwyczajnie go na spokojnie zaplanować z dużym wyprzedzeniem. Chociaż wiem, że są wielbiciele wyjazdów na ostatnią chwilę i oni mają swój plan na takie wyjazdy rodzinne. Można i tak.

Co dla nas się zmieniło podczas poszukiwań miejsca na wypoczynek?
Wakacje zarówno z niemowlakiem, czy już nawet kilkulatkiem, jak w naszym przypadku, powinny być bezpieczne i ciekawe. Warto szukać miejsc, okolic z ciekawymi atrakcjami zarówno na zewnątrz, jak i takich, które sprawdzą się w przypadku brzydkiej pogody.

To ważne, aby dzieci miały zapewnione atrakcje podczas wyjazdu, bo wakacje to także odpoczynek dla nas i warto pamiętać, że wakacje z dzieckiem nie powinny kojarzyć się wyłącznie z opieką nad nim. Zadbajcie zarówno o dzieci, jak i o siebie.

Jak wybrać dobre miejsce na wakacje z dzieckiem


Już podczas poszukiwań dobrego miejsca na rodzinne wakacje zacznijcie od wspólnego wybrania celu podróży. Ja w tym roku myślałam, że najfajniej będzie pojechać w ferie z dziećmi w góry, a nasze rozmowy pokazały, że dzieciaki kochają wyjazdy w góry, ale zdecydowanie latem.
Marzą natomiast o zimowym pobycie nad morzem. Szybko zatem ustaliliśmy kierunek.

W kontekście wakacji rozpoczęły się dyskusję, czy jednak woda czy górskie szlaki, gdyż dzieciaki znów rozmawiają o wspólnym żeglowaniu.

zagle z dzieckiem

A może skusimy się na noclegi na Majorce Interhome. W sumie tam nas jeszcze nie było 🙂

Kiedy jasno określicie rejon podróży możecie zacząć sprawdzać oferty noclegów. Zwróćcie uwagę na lokalizację i oferowane atrakcje dla dzieci. Szukajcie miejsc, które są przygotowane na turystów z dziećmi. Wybierając takie miejsca często możecie w domu zostawić sporo bagażu(np. krzesełko do karmienia, łóżeczko, sztućce czy miseczki dla dzieci), bo dane miejsce już zapewnia to w ofercie.

Zastanówcie się także czy potrzebujecie miejsca z pełnym wyżywieniem, czy stawiacie na własne. Przyznam, że dalsze podróże służą zdecydowanie wyborom domów wakacyjnych lub apartamentów. Jeśli jesteśmy w innym kraju, a już zdecydowanie na innym kontynencie, to warto wybrać apartament, gdyż takie noclegi pozwalają nam kupować lokalne produkty i przygotowywać pyszne, zdrowe jedzenie.
W hotelach zazwyczaj nie znajdziesz takiego urozmaicenia.

To takie moje spostrzeżenia i wskazówki.

Masz swoje sprawdzone sposoby na organizację rodzinnych wyjazdów wakacyjnych? Czym najczęściej podróżujecie? Ja mam cały czas w swoich marzeniach podróż kamperem.

POLECANE WPISY