Dziecko, Sprawdzone

Bezpieczne zabawki do kąpieli – od niemowlaka do przedszkolaka

28 lutego 2020
bezpieczne zabawki do kąpieli dla dzieci

Kiedy nasze dzieci słyszą hasło kąpiel zawsze pada pytanie, czy możemy zabawki do kąpieli. Do dziś pamiętam dramat z ukochaną kaczuszką w tle. Dzisiaj nam to nie grozi, ale jesli chociaż raz podjęłaś się znalezienia bezpiecznych i sprawiających dużo frajdy zabawek do kąpieli wiesz, że to nie jest proste zadanie.

Kiedy kąpletujesz wyprawkę dla niemowlaka jeszcze o tym nie myślisz, ale z czasem okazuje się, że zabawki do kąpieli to obowiązkowy element wyposażenia łazienki. Nasze dzieci bardzo szybko zaczęły czerpać radość z szaleństw w wannie i pluskania w wodzie. Nadal staramy się je w tym wspierać.

bezpieczne zabawki do kąpieli

Niby w każdym sklepie jest duży wybór atrakcyjnych i kolorowych zabawek do kąpieli, ale zwróć uwagę na jedną cechę – mają być bezpieczne. Oznacza to tyle, że zabawka do kąpieli musi być wykonana z materiału, który nie będzie wydzielał jakichkolwiek szkodliwych substancji przy kontakcie z płynami, bąbelkami, szamponami, z których korzystamy podczas dziecięcej kąpieli.

Do dziś pamiętam nasze pierwsze, nietrafione zabawki, które nijak nie można było umyć i wysuszyć. Zaczęłam wówczas zwracać uwagę na to, aby zabawki miały możliwość umycia i wysuszenia. Inaczej w ich wnętrzu lub zakamarkach zacznie gromadzić się brud i pleśń. Jedno i drugie szkodliwe na zdrowia dziecka.

HEVEA – zabawki do kąpieli

HEVEA to kolejna marka dziecięca, która powstała z potrzeby serca. Marka stworzona przez mamę szukającą jak najlepszych produktów dla swojego dziecka. Każdy produkt jest tak dobry, nietoksyczny i przyjazny dla środowiska, jak to możliwe. Naturalne materiały połączone ze świetnym designem dają nam możliwość z korzystania z bezpiecznych, biodegradowalnych produktów, które dbają o nasze dzieci i ich przyszłość, bo nie zalewają Ziemi wszechobecnym plastikiem.

Nazwa „Hevea” pochodzi od łacińskiej nazwy rodzaju drzew kauczukowych, Hevea Brasiliensis.

Kiedy zobaczyłam na zdjęciach zabawki i smoczki HEVEA zachwycił mnie piękny design z przejrzystą funkcjonalnością. Pomyślałam, że wreszcie nie krzyczy do mnie jaskrawa kolorowa zabawka, ale ktoś potraktował dzieci serio i zaproponował zabawki i smoczki, które są piękne w swej prostocie i funkcjonalności.

Do tego pomyślano też o środowisku wybierając surowiec, czyli kauczuk i dzięki temu nie zalewa nas wszechobecny plastik. Produkty HEVEA są biodegradowalne, czyli smoczki, zabawki do kąpieli ulegną biodegradacji (zostaną rozłożone przez mikroorganizmy) po około 10-15 latach.
Plastik zawsze zostaje w obiegu w środowisku jako mikroplastik, chociaż mówi się, że rozkłada się około 400 lat.

Niech kąpiel będzie bezpieczną zabawą

Podczas wodnych zabaw i szaleństw dzieciaki sprawdziły dwa zestawy zabawek do kąpieli HEVEA.

Nasz pierwszy zestaw jest otwierany i nie ma problemu, aby zachować czystość zabawek. Zarówno Żółwik Dagmar i Wieloryb Ingolf mają małe otworki na wypryskiwanie wody, co sprawia dzieciakom dużo radości przy każdorazowym tworzeniu fontanny.

Posiadają bardzo prosty mechanizm zamykający, który pozwala po zabawie otworzyć i wysuszyć wnętrze bez większego wysiłku. Po otwarciu zabawki podczas kąpieli zwierzątka mogą służyć do przelewania wody.

To fantastyczne zabawki idealnie sprawdzają się także u ząbkujących maluchów dzięki teksturze poszczególnych elementów wieloryba i żółwia.

Zestaw zabawek do kąpieli Żółwik Dagmar i Wieloryb Ingolf znajdziesz w polecanym już przeze mnie wielokrotnie sklepie baby&travel
To fantastyczny pomysł na prezent dla malucha na roczkek, ale i dla kilkuletnich dzieci, które też kochają kąpiele i pluskanie w wannie.

Zabawki do kąpieli bez otworów

Drugi zestaw to wysoce higieniczna ekipa zabawek do kąpieli: kaczuszka, ryba i żabka, które nie mają żadnych otworów. Wszystkie zabawki są odlane z kauczuku w całości. Są niezwykle przyjemnie w dotyku, miękkie i plastyczne. Nie wydają odgłosów, co dla mnie było dodatkowym atutem.

zabawki do kąpieli
kaczuszka do kąpieli


Zabawki zachęcają do zabawy i trenowania koordynacji ruchowej. co ważne dla mnie jako mamy, to fakt, że wszystkie produkty HEVEA są testowane zgodnie z najwyższymi standardami. Zabawki do kąpieli HEVEA są zgodne z normami CE. 

Ten zestaw znajdziesz tutaj.

Wszystkie produkty możecie kupić tutaj, a wpisując podczas zakupów kod matczynefanaberie otrzymasz dodatkowy rabat w wysokości 7%.
Rabatem nie są objęte koszty przesyłki.

bezpieczne zabawki do kąpieli

U nas zabawki do kąpieli sprawdzają się zarówno w domowej wannie podczas kąpieli, jak i podczas zabawy na basenie, gdy służą jako punkty docelowe.

Będą też idealnym i bezpiecznym towarzyszem zabawy w basenie ogrodowym latem.

zabawki do kąpieli

Smoczki biodegradowalne
z kauczuku

zabawki i smoczek dla dzieci

Wśród oferty duńskiej marki HEVEA zachwyciły mnie też smoczki, piłeczki do zabawy, gryzaki i gdybym dziś miała wybrać smoczek to postawiłabym właśnie na smoczek HEVEA, który jako jeden z nielicznych na rynku jest wyprodukowany z jednego kawałka naturalnego kauczuku.

Co mnie w tym zachwyca? Fakt, że dzięki temu iż nie ma szczelin w smoczkuto brud nie ma gdzie się zbierać i bakterie czy pleśń nie mają miejsca do rozwijania się.

smoczek hevea

Smoczki są całkowicie wolne od plastiku i wytworzone bez ftalanów i metali ciężkich. Dzięki wykorzystaniu mineralnych barwników mamy do wyboru piękne, naturalne pudrowe kolory ziemi. Jak wszystkie produkty smoczki są barwione w 100% naturalnymi pigmentami mineralnymi o jakości spożywczej, które są nietoksyczne i zatwierdzone przez FDA, co pozwala dzieciom na korzystanie z nich także w formie gryzaka. Są to pierwsze na rynku kolorowe smoczki wyprodukowane w 100% z kauczuku.

smoczek z kauczuku

Mają różne wzory z otworami wentylacyjnymi – można wybierać w kaczuszkach, kwiatkach, koronach, gwiazdkach czy księżycach. Co ważne zostały zaaprobowane przez dentystów.

zabawki dla dzieci
bezpieczne zabawki dla dzieci

Mojemu chrześniakowi przypadła do gustu kauczukowa piłeczka HEVEA. Podobnie jak zabawki do kąpieli jest ona wykonana z bezpiecznego dla dzieci i w pełni biodegradowalnego naturalnego kauczuku. Miękka, lekka, dobrze się odbija i wspiera rozwój zdolności motorycznych.

Idealna do zabawy oraz gryzienia przez maluchy.

HEVEA to marka, która jest mi bardzo bliska w całej idei, ale jest przede wszystkim odpowiedzią i przewodnikiem dla wielu rodziców szukających bezpiecznych i wspierających rozwój dziecka zabawek do kąpieli i podczas codziennych dziecięcych zabaw.

POLECANE WPISY