Kulinarne, Sprawdzone

SodaStream – żegnajcie butelki

8 grudnia 2017
sodastream

W naszym domu woda to towarzysz każdego posiłku. O ile ja uwielbiam delikatne bąbelki, to dzieci piją wodę niegazowaną lub wodę z domowym sokiem. Latem prym wiodą wody smakowe ze świeżymi owocami.

Z nostalgią wspominam z dzieciństwa niebieski syfon stojący w kuchni, dzięki któremu tworzyliśmy smakowe napoje na wzór puszkowych unikatów. Nie sądziłam, że powrócimy do takiego rozwiązania dzięki urządzeniu SodaStream, nowoczesnemu saturatorowi, z pięknym designem.

SodaStream – woda z kranu czy z butelki

Nauczyliśmy pić dzieciaki wodę i nie ma w ogóle dyskusji, co do zasadności. Czasami szukają tylko urozmaicenia w dodatku do wody. Od niedawna przestaliśmy kupować zwykłą wodę w butelkach korzystając z przefiltrowanej wody z kranu.

Cały czas jednak kupowaliśmy wodę gazowaną i średnio gazowaną, którą wykorzystuję w naszym domu głównie ja.  Miłym zaskoczeniem było dla mnie urządzenie SodaStream, dzięki któremu możemy także pozbyć się butelek od wody gazowanej. Teraz przygotowujemy taką wodę sami w domu.

Obsługa ekspresu Sodastream  jest bardzo prosta.

Pierwszym krokiem jest zamontowanie naboju z CO2.

Wkręcamy butelkę i naciskając przycisk wybierasz, jak bardzo nagazowana ma być woda.

 
 
sodastream

Woda gazowana w odpowiednim nasyceniu to także doskonały dodatek do różnych potraw.
W naszej kuchni wykorzystuję ją do naleśników, placuszków i gofrów.

Jestem zachwycona, bo udało nam się wyeliminować kolejne niepotrzebne odpady. Dodatkowo urządzenie przyciąga wzrok swoim wyglądem, a butelka SodaStream nie zawiera wszędobylskiego bisfenolu A (BPA), czyli szkodliwego dla zdrowia związku chemicznego. Producent zapewnia, że butelka może być użytkowana przez 3 lata, a po tym czasie poddana recyklingowi. Rozwiązanie wręcz idealne.

 

Urządzenie SodaStrem pozwala nam także przygotowywać kolorowe napoje dodając specjalne syropy, które zawierają dużo mniej dodatku cukru niż gotowce ze sklepu.

Jeszcze nie sprawdzaliśmy jak będzie smakować drink z colą z SodaStream, ale wieść o możliwości zrobienia samodzielnie musującego wina bardzo mnie zaciekawiła.

U nas jednak nie sprawdziła się ta opcja i zdecydowanie wolę sok owocowy + woda gazowana.

Dzięki małej zmianie na blacie kuchennym mamy dużą zmianę w budżecie oraz w zachowaniach konsumenckich. Nasze dzieci także nauczą się, że można nie kupować butelek z wodą i wypełniać nimi kolejne worki na śmieci.

POLECANE WPISY