Dziecko, Sprawdzone

Programy telewizyjne dla dzieci

1 marca 2018
było sobie życie w Da Vinci Kids

Dzisiejszy wpis może zaskoczyć niektórych z Was. Wielokrotnie wspominałam już, że telewizja nie jest u nas w domu rozrywką czy uspokajaczem pierwszego wyboru. Nie twierdzę, że nie korzystamy, ale wybieramy bardzo rozważnie i zawsze zanim włączę jakiś kanał dzieciom sama wcześniej zweryfikuję przydatność takiej rozrywki.

Muszę mieć takie sprawdzone rozwiązania, bo inaczej zwyczajnie można zwariować z dwójką pełnych energii maluchów. Do takich pewniaków zaliczamy od niedawna kanał popularno-naukowy dla dzieci – Da Vinci.
To idealny kanał wspierający rozwój dzieci, dający chwilę spokoju matce. Mam swoją chwilę na kawę. Dodatkowo to wspaniałe twórcze rozwiązanie zarówno w domu, jak i podczas podróżym, czy chorób dzieci.

Było sobie życie w Da Vinci Kids aplikacja i TV

Najlepsze programy kanału Da Vinci Kids możesz oglądać także za pomocą aplikacji mobilnej, którą warto pobrać na swój telefon lub tablet. Pobierz je tutaj: iOS albo Android.

Znajdziesz tam ponad 2500 filmów, które odpowiadają na często zaskakujące pytania dzieci.
Atutem aplikacji jest także możliwość zmiany języka z polskiego na angielski, co wspiera także naukę języka.

 

było sobie życie w Da Vinci Kids

„Kto raz zasmakował lotu, ten będzie chodził po ziemi
z oczami zwróconymi ku niebu.
Bo tam był i tam pragnie powrócić” Leonardo da Vinci

Nasze dzieciaki szybko wciągają się w program, gdyż przekazywana wiedza jest przedstawiona w bardzo atrakcyjny sposób.
Sama z sentymentem oglądam z nimi odcinki fascynującego animowanego serialu „Było sobie życie” oraz „Była sobie Ziemia”, czyli opowieści Mistrza (Maestro) na temat ludzkiego organizmu oraz naszej planety Ziemi. Ja mogłabym bez przerwy patrzeć na Było sobie życie w Da Vinci Kids.

było sobie życie w Da Vinci Kids

było sobie życie w Da Vinci Kids

Dużym zainteresowaniem Marysi cieszy się seria „Matematyka jest wśród nas”, gdzie dziecko dowiaduje się, że zdumiewająco dużo jest matematyki wokół nas, że tak naprawdę to wszystko, co nas otacza jest oparte na liczbach.

Wspólnie z Antosiem chętnie zgłębiają tajniki serii „Kuchmistrzostwo”, gdzie poznają naukowe zasady rządzące w kuchni. Czasami próbują przenieść je do naszej kuchni. Z różnym skutkiem 🙂

Sama aplikacja jest bezpłatna i co ważne programy nie są przerywane reklamami.
Można poznać zawartość, tematy i obejrzeć niektóre bezpłatne filmy. Jeśli jednak zechcesz w pełni korzystać z zasobów aplikacji trzeba się zarejestrować.

Niespodzianka PREZENT dla czytelników ♥

Mam dla Ciebie prezent 🙂 Jeżeli chcesz kod na darmowy dostęp do aplikacji Da Vinci w pełnym zakresie, daj znać w komentarzu.
W przyszłym tygodniu przekażę 50 takich kodów każdemu indywidualnie.

było sobie życie w Da Vinci Kids

POLECANE WPISY