Czytelnia, Książki dla dzieci

„Basia i biblioteka” Zofia Stanecka

5 kwietnia 2017
Basia i bibiloteka titi

Od 15 marca br. dzieci mogą cieszyć się najnowszymi książkami Zofii Staneckiej z ilustracjami Marianny Oklejak, z serii Basia. Basia i biblioteka oraz Basia i Titi są już ogólnie dostępne. U nas przeczytane kilkakrotnie. Łącznie z wizytą na czytankowie w przedszkolu.

Basia i biblioteka

W najnowszej książce „Basia i biblioteka” główna bohaterka razem z innymi przedszkolakami i swoją panią odwiedzają bibliotekę.

Już od wejścia do budynku dzieci są zachwycone samym budynkiem, jego wystrojem, a przede wszystkim ilością książek i czarnym koniem z tęczowymi skrzydłami.

W bibliotece biorą udział w warsztatach artystycznych z autorką i ilustratorką ulubionych książek Basi – Różą Marcinek. Podekscytowana Basia nie ukrywa radości, bo biblioteka to naprawdę cudowne i rozwijające miejsce, w którym wcześniej już była z babcią.

Książka „Basia i biblioteka” porusza temat wyobraźni, tak ważnej dla każdego dziecka. Wyobraźnia pobudza w dzieciach nieograniczone pokłady twórczych pomysłów. Powoduje także wiele zabawnych sytuacji. To właśnie wyobraźnia okazała się konieczna podczas zajęć w bibliotece.

Kolejna książka autorstwa Zofii Staneckiej to po raz kolejny dobry wybór. Przy takich książkach cieszę się, że mam dzieci. Pewnie, gdyby nie Marianna nie miałabym okazji poznania takiej książki.

W marcu Wydawnictwo Egmont oddało w ręce najmłodszych czytelników również nową książkę z serii Basia i przyjaciele. Serię tę poznałyśmy w ubiegłym roku.

Basia i bibiloteka

Basia i przyjaciele. Titi.

Mam nadzieję, że uda nam się skompletować nasz zbiór książek o Basi podczas majowych Warszawskich Targów Książki.
Basia i Titi to książka dla trochę starszych dzieci. Poruszany problem tolerancji jest zaskoczeniem dla 4 czy 5 latka. Nasze dzieci obcują na co dzień z osobami o odmiennej skórze więc dla nich to było totalnie niezrozumiałe.

To książka która może być doskonałym rozpoczęciem dyskusji o tolerancji z dziećmi szkolnymi. Na pewno nie można zostawiać tej opowieści bez komentarza. Małe dzieci nie rozumieją słów, które słyszy główny bohater.

Zofia Stanecka w piękny sposób pokazała, że można być ponad wszystko i wszystkich, którzy myślą inaczej. Titi wraz z Basią i Anielką oraz swoimi rodzicami pokazuje, że kolor skóry nie określa człowieka. Czasami, niesłusznie boimy się czegoś tylko dlatego, że tego nie znamy.

Nasza miłość do przygód Basi nie słabnie.
Seria Basia ukazuje się od jesieni 2008 r. Do tej pory wydanych zostało 27 tomów opowiadań. Z niecierpliwością czekamy na kolejną książkę z Jej przygodami, która ma się ukazać już w czerwcu „Basia i basen”.

 

POLECANE WPISY