Dziecko, Sprawdzone

Polska Luxtorpeda

10 kwietnia 2017
Polska luxtorpeda gra

Polska Luxtorpeda, gra planszowa opracowana przez Reinera Knizia wzbudziła moje zainteresowanie. Nie do końca byłam przekonana, że memory to dobry sposób na edukację o Polsce. Nasze dzieci chętnie grają w memo. Jednak nie sądziłam, że tak szybko zafascynują sie grą wydaną przez Egmont, w której aż kipi od walorów edukacyjnych.

Polska Luxtorpeda – gra dla całej rodziny

 

 

Mechanizm gry jest bardzo prosty. Doskonała gra pamieciowa dla całej rodziny. Świetna gra imprezowa, która jest szybka i wciągająca. Gra rodzinna, przy której świetnie będą bawić się młodsi i starsi gracze.
Gra przeznaczona jest dla dzieci od 5 lat, ale nam udało się nią zainteresować prawie 3 letniego Juniora, który miał specjalną rolę wyciągania i pokazywania kart.

Zasady są bardzo proste. Gracze wykładają kolejne karty z różnych kategorii (np. Święta, Pojazdy, Krajobrazy czy Zwierzęta domowe) i muszą zapamiętać ich położenie na stole.

Wspólna gra wywołuje wiele emocji, zabawy i śmiechu.

W grze Polska Luxtorpeda występują różne obiekty, postacie i wydarzenia nawiązujące do polskiej kultury i historii.
Jednak żeby wygrać, nie trzeba ich znać. Marysia doskonale radziła sobie z wersją podstawową. Karty dodatkowe sprawdziły się doskonale podczas gry ze znajomymi. Chociaż i tutaj Pierworodna chętnie podpowiadała 🙂

Polska Luxtorpeda to ekscytująca gra pamięciowa. Charakteryzuje się prostymi zasadami i edukacyjnymi walorami, na co bardzo zwracamy uwagę wybierając zabawki dla dzieci. Co ciekawe gra jest skierowana do dzieci, ale gwarantuje świetną zabawę dla całej rodziny. Zdecydowanie polecamy, bo warto grać w gry planszowe z dziećmi. 

 

Premiera gry 11.04.2017 

 

Recenzja powstała w ramach współpracy z 

POLECANE WPISY