Czytelnia, Książki dla dzieci

Czytanie lubi dzieci

14 grudnia 2018

Wydawnictwo Nowa era kojarzyło mi się głównie z podręcznikami szkolnymi, a od niedawna z magazynem dla najmłodszych Moje Maluchy.  Wydawnictwo Nowa Era i magazyn dla dzieci Świerszczyk uruchomili proczytelniczy program pod hasłem Czytanie lubi dzieci.

Nam ta myśl towarzyszy od zawsze i wielokrotnie dzieliłąm się z Wami moimi sposobami na nauczenie dzieci miłości do książek.

Książki o których chcę Wam dziś napisać były dla mnie dużym zaskoczeniem, a skoro o nich piszę to możecie być pewne, że to było mega pozytywne 😀

Jeśli kiedykolwiek poszukiwaliście pozycji książkowych, jakiejś pomocy i zastanawialiście się, jak urozmaicić i ułatwić naukę czytania dzieciom to sprawdźcie serię Lubię czytać ze strzałkami.

 

Czytanie lubi dzieci. Czytanie dla dzieci jest istotne w ich rozwoju. Trzeba tylko dzieciom pokazać ten świat książek tak, aby chciały czytać. Wystarczy zmienić żmudny obowiązek we wciągającą zabawę. Najnowsze propozycje książkowe wydawnictwa Nowa Era opierają się właśnie na tej zasadzie. Po raz kolejny obserwuję, że dzieci potrzebują zabawy i to poprzez zabawę najlepiej poznają świat.

Książki z obydwu serii wykorzystują sprawdzone metody nauki czytania oraz wspierania rozwoju intelektualnego dziecka, a starannie przemyślane aktywności zapewniają najmłodszym wszechstronny rozwój i mnóstwo świetnej zabawy!

czytanie dla dzieci

Seria „Lubię czytać ze strzałką” to:

  • wiersze cudownej autorki publikacji dla dzieci, Małgorzaty Strzałkowskiej,
  • ilustracje wspaniałych polskich ilustratorek i ilustratorów,
  • praktyczne wskazówki dla rodziców,
  • skuteczna metoda nauki i doskonalenia czytania z wykorzystaniem kartonowej strzałki,
  • unikatowe połączenie znakomitych tekstów, wspaniałych ilustracji i czytelniczej aktywności!

książkogra

Seria „KsiążkoGry” to:

  • Wciągająca gra, która wspomaga doskonalenie różnych kompetencji.
  • Wspaniały trening mózgu. Wspólne poszukiwanie rozwiązań, planowanie i tworzenie strategii działań, ćwiczenie pamięci i koncentracji. 
  • Ciekawy trening kompetencji społecznych i indywidualnych. Dziecko uczy się przestrzeganie reguł i dotrzymywanie umów. Uczy się radzenie sobie z niepowodzeniem, wzmacnia pewności siebie. Dodatkowo taka rozrywka, która wspiera rozwój kreatywności i wyobraźni dziecka. 
  • Pomysł na wspólne spędzanie czasu.

Mnie się podobają i wciągają do wspólnego spędzania czasu obie serie. Marianna z Antosiem zdecydowanie częściej wybierają Zwariowane litery, co było dla mnie zaskoczeniem. 
Obstawiałam, że Ukryte słowa będą wzbudzać większe zainteresowanie, ale historyjki opowiadane przez Małgorzatę Strzałkowską to jak zabawa w detektywa. Dzieciaki uwielbiają 🙂 

czytanie dla dzieci

 

POLECANE WPISY