Czytelnia, Dziecko, Książki dla dzieci, Sprawdzone

Miesięcznik Moje Maluchy – magazyn dla dzieci

26 czerwca 2018
miesięcznik Moje maluchy

Miesięcznik Moje maluchy to pierwsze na rynku w pełni obrazkowe czasopismo dla dzieci w wieku wczesno przedszkolnym, które zadebiutowało na rynku prasowym 29 maja 2018 roku. Gdyby nie format gazety można by pokusić się o porównanie, że to następca czasopisma Miś, tak dobrze znanego mi z dzieciństwa. 

Dla kogo jest miesięcznik Moje maluchy

Czasopismo Moje maluchy zachęca najmłodsze dzieci do samodzielnej pracy. Poprzez zabawę edukuje, czyli coś co dzieci lubią.
Dzięki prostym zadaniom pomaga w kształtowaniu percepcji wzrokowej i nabywaniu sprawności manualnej oraz przygotowuje je do nauki pisania i logicznego myślenia. Obraz ma ogromne znaczenie dla młodego odbiorcy. Hasłem przewodnim czasopisma jest:

Tu instrukcja obrazkowa zastępuje słowa

miesięcznik Moje maluchy

Dziecko może korzystać z obrazkowej instrukcji do zadań lub poprosić o wsparcie rodziców.

miesięcznik Moje maluchy

Zgodnie z informacją od wydawcy, czyli od wydawnictwa edukacyjnego Nowa Era, każdy numer będzie zawierał 24 kolorowe, wielkoformatowe plansze – strony z ilustracjami oraz prostymi zadaniami do wykonania. Za stronę graficzną i rysunki do magazynu odpowiada znana ilustratorka Anna Gensler specjalizująca się w twórczości dla najmłodszych dzieci.

miesięcznik Moje maluchy

„Ilustracja dla najmłodszych dzieci powinna być przede wszystkim pozytywna. Chodzi o to, aby wywoływać i kształtować w dziecku dobre emocje. Dziecko posiada bardzo bogatą wyobraźnię. W najprostszych kształtach, czy plamach kolorystycznych potrafi dopatrzyć się czegoś więcej. Dlatego ważne jest, aby obrazy, na które patrzy nie były zbyt skomplikowane. Proste kształty, nasycone, czyste kolory i kontrasty kolorystyczne odgrywają bardzo ważną rolę podczas tworzenia takich ilustracji”
– wyjaśnia Anna Gensler.

miesięcznik Moje maluchy

Miesięcznik Moje maluchy, jako jedyny na rynku, dostępny jest w dwóch niestandardowych rozmiarach – tzw. Dużym (33 cm wysokości) i Ogromnym (38 cm wysokości). Oba formaty dają duże pole do popisu dla dzieci, jednak nie do końca będą się sprawdzały do zabrania, do torebki.

miesięcznik Moje maluchy

Miesięcznik Moje maluchy przeznaczony jest dla dzieci od 2 roku życia. Cena pierwszego numeru wynosi 7,50 zł, kolejnych 8,50 zł, a w prenumeracie 6,90 zł. Redaktor naczelną magazynu Moje Maluchy jest Małgorzata Węgrzecka, która szefuje również redakcji „Świerszczyka”.

miesięcznik Moje maluchy

 

POLECANE WPISY