Mama, Sprawdzone

Jak chronić skórę przed smogiem?

13 grudnia 2018
ANTI-POLLUTION | Vichy Slow Age Noc

Kiedy wymarzyliśmy sobie swój mały domek na wsi wszystko miało być piękne, świeże i pełne natury. Znaleźliśmy taki cichy zakątek i nasza fascynacja świeżością powietrza, przyrodą trwała do pierwszych chłodów. Wówczas odczułam, że smog jest też na wsi.

Współczesne życie, nie tylko w mieście, może być wyjątkowo trudne dla naszej skóry. Dziś bez względu, gdzie mieszkasz smog masz za oknem.

Bez względu, gdzie mieszkasz trzeba nauczyć się z nim żyć i robić wszystko, aby ograniczać jego skutki dla naszego organizmu.

Zanieczyszczenia powietrza mają wpływ na kondycję naszej skóry. W dużej mierze są odpowiedzialne za wrażliwość naszej skóry, przebarwienia, suchość, szarość, zmarszczki.
To właśnie w okresie grzewczym pojawił się u nas w domu temat oczyszczacza powietrza, gdy kaszel męczył nasze dzieci, a skóra zalewana była krostkami. O dzieciach pomyślałam i znalazłam skuteczne wsparcie. Każdego roku jesień przynosi zmiany w ich płynie do kąpieli, kremie, etc.

Złapałam się na tym, że nie pomyślałam o sobie, gdy koleżanka zaczęła opowiadać o kremie antysmogowym ANTI-POLLUTION.

ANTI-POLLUTION | Vichy Slow Age Noc

Antysmogowa ochrona w kremie

Zastanawiałaś się, co znajduje się w smogu?
Znajdziesz tam pyły niskocząsteczkowe (PM10, PM2,5), dwutlenek siarki, tlenki azotu, metale ciężkie (rtęć, ołów, kadm, chrom, mangan), WWA (między innymi benzopiren) powodujące nowotwory i ciężkie zatrucia oraz dioksyny, substancje kancerogenne.
Taki chemiczny koktajl, który szkodzi i jest bardzo niebezpieczny dla całego organizmu, w tym skóry.

Nie uratują nas maski i domy z zielonymi kwiatami. Oczywiście wspierają nas w tej nierównej walce, ale czasami warto poszukać czegoś jeszcze.

krem antysmogowy ANTI-POLLUTION | Vichy Slow Age Noc

Źródło: Fotolia

Zaczęłam zgłębiać temat kremu antysmogowego. Szukać informacji o ANTI-POLLUTION. Czy rzeczywiście istnieje taki produkt i czy próbując stworzyć coś antysmogowego wykorzystano naturalne składniki, czy jednak proponuje się nam wklepywać chemię.

Rynek zaczyna wychodzić z ofertą takich produktów. Szukałam czegoś naturalnego i przeciwzmarszczkowego.

Sięgnęłam po krem antysmogowy Vichy. Posiada on właściwości przeciwstarzeniowe – działa antyoksydacyjnie, wygładzająco. Wzmacnia barierę ochronną skóry i zmniejsza jej wrażliwość. Chroni przed zanieczyszczeniami i wpływem środowiska.

Przekonał mnie naturalny skład. Roślinny wyciąg z Resweratrolu oprócz tego, że jest jednym z najskuteczniejszych przeciwutleniaczy, nadaje skórze zdrowy blask.
Dla ciągle zestresowanych jest też nadzieja, bo właśnie ten składnik przygotowuje skórę do walki z efektami stresu i zanieczyszczeń.

Właściwości antyoksydacyjne ma wyciąg z korzenia Bajkaliny i idealnie współdziała on z wyciągiem z Resweratrolu.

Doskonałym wsparciem dla skóry w jej walce ze smogiem są też zabiegi w profesjonalnym gabinecie, ale nie każdy może z nich skorzystać.
Domowe SPA z
Vichy Slow Age brzmi fajnie.

POLECANE WPISY