Czytelnia, Dziecko, Książki dla dzieci

Dlaczego nie da się żyć bez kupy? – kolejny tom z serii Zakład, że tego nie wiesz!

5 marca 2020
zakład że tego nie wiesz

Kupa to chodliwy temat, a więc książka Zakład, że tego nie wiesz. Dlaczego nie da się żyć bez kupy? została przyjęta u nas z wielkim entuzjazmem. Dzieciaki wręcz wyczekiwały tego numeru.
Każdy obrazek nawiązujący do niej wywoływał wielką radochę, a dopiero po chwili mogliśmy zacząć czytać. Niby kupa, a tyle zamieszania.

W sumie to nic wielkiego – kupa, ale jeszcze niedawno na widok kupy niemowlaka cieszyłam się jakbym dostała przynajmniej bukiet wiosennych kwiatów.

Zakład, że tego nie wiesz.
Dlaczego nie da się żyć bez kupy?

Zakład, że tego nie wiesz. Dlaczego nie da się żyć bez kupy? – to trzecia część serii Zakład, że tego nie wiesz. To jeden z tych tomów, na które dzieciaki czekały z szelmowskim uśmiechem i śmiały się, że niby co można napisać o kupie, że jak to będziemy czytać książkę i czy na pewno wiem, dlaczego nie da się żyć bez kupy, bo oni ogarnęli temat na zajęciach z budowy człowieka.

Dlaczego nie da się żyć bez kupy

” Nie możemy obyć się bez kupy, ponieważ nie wszystko w naszym pożywieniu ma wartość odżywczą – innymi słowy, zawiera coś, co daje naszemu ciału energię, wzrost lub zdrowie – i te bezużyteczne składniki jedzenia muszą zostać wydalone. Gdyby pozostały w naszym ciele, wywołałyby chorobę. Ale kupa jest pożyteczna nie tylko jako sposób na pozbycie się odpadów. Możemy użyć jej do napędzania samochodów, ogrzewania domów czy uprawy roślin. Z tej książeczki dowiesz się, dlaczego nie możemy obyć się bez kupy. „


Już we wstępie autor zawiera kluczowe informacje 🙂

Dlaczego nie da się żyć bez kupy? – Odpowiedzi dla ciekawskich dzieci

seria zakład, że tego nie wiesz

Dzięki książce dzieci znajdą odpowiedzi na wiele nurtujących, często wręcz naukowych pytań, czyli:

 1. Czy kupa może być groźna?

  Znów pojawia się temat mycia rąk, które w ostatnich dniach często gości w czołówkach gazet, czy paskach w programach telewizyjnych. Raptownie przypomnieliśmy sobie, że mycie rąk jest ważne, bo panuje groźny wirus. Błąd mycie rąk jest zawsze ważne i konieczne, gdyż w kupie znajdują się bakterie, czyli różne mikroorganizmy, z których część jest niebezpieczna dla naszego zdrowia.
 2. Kto robi najwięcej kupy?
  Słonie wydalają około 50 kilogramów odchodów dziennie! W południowoafrykańskim rezerwacie dzikich zwierząt to właśnie odchody słoni wykorzystano do wypełniania dziur w drogach.
 3. Czy kupa może być doskonałym kamuflażem?
  Przyznam, że mnie ten temat bardzo zaskoczył, ale i zainteresował.
 4. Czy kupa może stanąć w płomieniach?
  Okazuje się, że tak. W książce znajdziecie dokładną informację, jakie procesy doprowadzają do takiej sytuacji i gdzie odnotowano takie okoliczności.
 5. Czy kupa może być źródłem energii?

  Okazuje się, że po ulicach Bristolu, w Wielkiej Brytani, jeździ kupobus, który jest napędzany mieszanką ludzkich odchodów oraz przydomowych śmieci, które przerobiono na biometan. Ciekawe?
  A jakże, może spróbujecie obliczyć przez ile lat należałoby gromadziś odchody, aby zatankować autobus do pełna?
Dlaczego nie da się żyć bez kupy
Dlaczego nie da się żyć bez kupy

W książce poznasz też historię kupy, która wykorzystywana przez garbarzy zmiękczała skóry, które obrabiali.
Autorzy w bardzo przystępny sposób obrazują nowoczesną oczyszczalnię, dzięki której możemy załatwiać swoje potrzeby w domu i zwykłe przyciśnięcie klapki w toalecie powoduje, że nasze odchody nie zalegają w domu.

książka Dlaczego nie da się żyć bez kupy

Seria książek Zakład, że tego nie wiesz to takie mini encyklopedie dla najmłodszych, dzięki którym dziecko staje się odkrywcą informacji, o których nie miał wcześniej pojęcia. Każda książka z serii jest wypełniona kolorowymi, przyciągającymi wzrok i zabawnymi obrazkami. Język jest zrozumiały dla najmłodszych, nie odstrasza czytelnika.

Dlaczego nie da się żyć bez kupy

Kolekcja naukowa Zaklad, że tego nie wiesz dedykowana jest dla dzieci w wieku 6-12 lat. Co ważne każdy tom jest poświęcony innemu zagadnieniu.

Dotychczas przeczytaliśmy:

Jeśli nie chcesz przegapić żadnego tomu, możesz zamówić prenumeratę, w lepszej cenie, a dodatkowo otrzymasz super prezenty!

Pamiętaj, że każdy tom w prenumeracie kosztuje tylko 11,99zł (zamiast 14,99zł) – oszczędność aż 70 zł oraz otrzymasz wyjątkowe prezenty dla prenumeratów (z tomem 8 do otrzymania jest pojemnik do obserwacji roślin, rodzajów gleby, owadów; z tomem 14 zestaw do przeprowadzania eksperymentu).

Oprócz prenumeraty na stronie zakladzetegoniewiesz.pl możesz zamówić pojedyncze tomy serii. Zamów prenumeratę na zakladzetegoniewiesz.pl, pojedyncze tomy możesz zamówić na stronie

POLECANE WPISY