Dziecko, Kulinarne, Sprawdzone

Butelki Nalgene – dla dzieci i dorosłych

10 marca 2020
butelki Nalgene na wodę

W ostatnich tygodniach testowaliśmy tritanowe butelki Nalgene, aby sprawdzić czy spełniają wymagania codziennego użytku i czy sprawdzą się podczas aktywności dzieciaków.

Pomimo, że na rynku amerykańskim marka Nalgene to czołowy gracz na rynku butelek, u nas jeszcze nie są aż tak popularne, a zdecydowanie warto zwrócic na nie uwagę. Mam już sygnały od moich czytelniczek, że u nich także sprawdziły się te butelki w użytkowaniu przez najmłodszych.

To niesamowite, jak na naszych oczach zmienia się podejście ludzi do butelek wielokrotnego użytku. Cieszę się, że coraz więcej osób wybiera butelki, termosy, które posłużą nam dłużej i są zdecydowanie bezpieczniejsze dla nas i otaczającej nas przyrody. Obserwowany trend i pewnego rodzaju moda na wybór butelek wielokrotnego użytku jest najwyższy w historii.

Butelka na wodę dla dziecka

butelki Nalgene

Cieszę się, że rodzice stają się bardziej świadomi i zdają sobie sprawę ze szkodliwych skutków wielokrotnego używania butelek jednorazowych. Każdego dnia dostaję od Was kilka, czasami kilkanaście zapytań odnośnie najlepszej butelki dla dziecka i dorosłego do codziennego użytku.

Odpowiedź nigdy nie jest prosta i jednakowa, bo każde dziecko jest inne i mamy różne oczekiwania wobec butelek. Zawsze staram się dotrzeć do głównej potrzeby, jaką ma zaspokoić dany produkt.

Przetestowaliśmy już prawie 30 rodzajów butelek. Te, które są warte uwagi opisałam w ogólnodostępnym, największym teście butelek dla dzieci. Poniższą czwórkę także tam znajdziecie.

Nalgene – trwałe i wygodne tritanowe butelki dla dzieci i dorosłych

Razem z dzieciakami przetestowaliśmy 4 rodzaje butelek Nalgene, aby upewnić się, że spełniają wymagania dzieci i dorosłych.
To była niesamowita frajda dla dzieciaków, gdy pozwalałam im upuszczać, czy wręcz rzucać butelką, aby sprawdzić jej trwałość.

Jak testowaliśmy butelki Nalgene?

butelki Nalgene

1. Sprawdziliśmy wygodę użytkowania

Sprawdziliśmy, czy dzieciom będzie łatwo korzystać z butelek i otwartych otworów do picia. Piliśmy zarówno stojąc nieruchomo, jak i spacerując. Zwracaliśmy uwagę na to, jak podatna jest butelka na rozlanie i rozpryskiwanie. Już dziś wiem, że te butelki będą idealne do letniej wody smakowej z lodem, bo bez problemu będzie można dodać lód dzięki szerokiemu wlewowi 😊

Butelki sprawdzą się idealnie do wody, koktajlu czy nawet do zabrania zupy. Każda z nich posiada podziałkę w mililitrach i uncjach do łatwego odmierzaniana.

Każda butelka ma prosty i bardzo stabilny uchwyt, który można trzymać ręką lub przymocować małym karabińczykiem. Butelka jest połączona z nakretką, dzięki czemu nie grozi nam zgubienie nakrętki.

butelki Nalgene

2. Test szczelności.

Potrząsaliśmy butelkami, trzymaliśmy je do góry nogami, tańczyliśmy z nimi i wrzucaliśmy do plecaka, aby sprawdzić, czy nie wyciekła woda. Każda z testowanych przez nas butelek jest szczelna. To wszystko dzięki temu, że nakretki są idealnie dopasowane do gwintu.

butelki Nalgene

3. Trwałość i jakość materiału

Butelki Nalgene są wykonane z Tritanu, materiału wolnego od BPA.
Materiał ten cechuje się dużą odpornością na uderzenia i upadki.
Tritan jest w pełni bezpieczny dla zdrowia człowieka. Jest wolny od bisfenolu A (BPA), a także od bisfenolu S (BPS). Badania jakie przeprowadzono nad tym tworzywem wykazały, że jest on wolny od aktywności estrogenowej (EA) oraz aktywności androgenowej (AA).

To kolejne bidony dla dzieci, które są wykonane z Tritanu i które dzieciaki przetestowały bez żadnej taryfy ulgowej. Tritan nie powoduje zmiany smaku przechowywanych w nim napojów, o co często pytacie wybierając bidon. Nie wydziela żadnego zapachu i nie uwalnia do pożywienia żadnych szkodliwych substancji, a jest to dla każdego rodzica bardzo ważne podczas wyboru butelki czy bidonu.

butelka do przedszkola


Do bidonów i butelek możemy wlewać bardzo gorące napoje, bez obawy, że pojemnik ulegnie odkształceniu. Podobnie nie musimy się martwić o butelkę w bardzo zimnych warunkach.
Zamarznięta woda jest mu niestraszna.

4. Sposób czyszczenia

Nie ma co się tutaj rozdrabniać. Każdy lubi, gdy butelkę możną umyć w zmywarce. Wszystkie butelki Nalgene można myć w zmywarce.
Sprawdzaliśy też mycie gąbką i płynem do naczyń. Taka wersja też sprawdziła się idealnie.

Nalgene – test butelek

1. Bidon dla dziecka Nalgene OTF Kids

butelki na wodę do przedszkola

Butelka Nalgene OTF Kids jest idealnie dopasowana do dłoni dziecka. Bidon jest lekki, poręczny i bardzo praktyczny. Można otwierać jedną ręką. Jest dostępna w wielu wzorach.

To fajne rozwiązanie dla tych dzieciaków, które lubią pić wodę prosto z butelki i których rodzice często tłumaczą, że dziecko chce pić tylko z takich butelek z otworem jak w jednorazowych butelkach.

Butelka Nalgene OTF Kids

Materiał: Tritan™ wolny od BPA
Mycie: Można myć w zmywarce
Wysokość:18,5 cm
Pojemność:350 ml
Waga:115 g
Podstawa:7 cm
Wlew:5,5 cm
Ustnik:2,2 cm
butelki Nalgene

2. Nalgene Narrow-Mouth – butelka z wąskim wlewem

tritanowa butelka Nalgene

Tę butelkę wybrała Marianna ze względu na to, jak to określiła: jest inna mamo 🙂 Rzeczywiście butelka się wyróżnia pośród bidonów i butelek, które miała dotychczas.
Butelka jest dostępna także w pojemności 1000 ml, mamy do wyboru duży wachlarz kolorów.

Butelka Nalgene Narrow-Mouth,16oz

Materiał: Tritan™ wolny od BPA
Mycie: Można myć w zmywarce
Wysokość:18 cm
Pojemność:500 ml
Waga:109 g
Podstawa:8 cm
Wlew:2,9 cm
Ustnik:2,9 cm
basen

3. Butelka Nalgene OTF On The Fly

butelki Nalgene dla dzieci i dorosłych

Butelka Nalgene OTF On The Fly to butelka o większej pojemności i raczej dla dorosłych, ale obserwując dzieci w szkole wiem, że niektóre dzieciaki też korzystają z większych pojemności butelek. Łatwa w obsłudze, można otworzyć i zamknąć jedną ręką. To większa wersja bidonu dla dziecka Nalgene OTF Kids.

Butelka Nalgene OTF

Materiał: Tritan™ wolny od BPA nakrętka: polipropylen
Mycie: Można myć w zmywarce
Wysokość:24,7 cm
Pojemność:650 ml
Waga:132 g
Podstawa:7 cm
Wlew:5,5 cm
Ustnik:2,2 cm
butelki Nalgene

4. Butelka Nalgene Wide Mouth

butelki Nalgene

To butelka Nalgene, która spodobała się chyba najbardziej mnie. Jest bardzo poręczna, lekka i bez problemu mieszczę w niej drugie śniadanie w postaci koktajlu. Oczywiście sprawdza się także idealnie do wody.

Butelka Nalgene Wide Mouth, 16oz

Materiał: Tritan™ wolny od BPA
Mycie: Można myć w zmywarce
Wysokość:17 cm
Pojemność: 500 ml (jest także dostępna 1000 ml)
Waga:90 g
Podstawa:6,8 cm
Wlew:4,3 cm
Ustnik:4,3cm
lekka butelka na wodę Nalgene

Podsumowując bardzo polecam Wam butelki Nalgene. Są funkcjonalne, wytrzymałe i sprawdzą się w każdej sytuacji. Wszystkie testowane przez nas butelki Nalgene są wykonana z Tritanu, nie zawierają szkodliwego dla zdrowia BPA. Świetnie sprawdzają się w szkole, na basenie, podczas zajęć sportowych, spacerów, uprawiania turystyki pieszej, rowerowej. Sprawdzają się podczas każdego wypoczynku i aktywności fizycznej.

lekkie butelki na wodę

POLECANE WPISY