Dziecko, Sprawdzone

Drewniane zabawki – otwarte zabawki dobre dla rozwoju dziecka

9 grudnia 2021

Wybór zabawek jest dziś ogromny. Dzieci, w większości przypadków, mają tych zabawe zdecydowanie więcej niż potrzebują, a każde święta, urodziny czy dzień dziecka to powracające pytanie, co kupić dziecku, które ma wszystko? Obserwując nasze dzieci uważam, że warto pomyśleć o tzw. zabawkach otwartych, a do takich należą drewniane zabawki, o których chcę Wam opowiedzieć.

Zabawki otwarte –
drewniane zabawki dla dzieci

Zabawki otwarte to zabawki, które nie mają z góry narzuconej roli i określonej funkcji. Z tego powodu sposoby manipulowania i zabawy takimi zabawkami są praktycznie nieograniczone. 

To dziecko decyduje o zasadach i samo tworzy instrukcję obsługi. Twoje dziecko ma szansę bawić się tak, jak samo chce, jak podpowiada mu wyobraźnia, a nie tak, jak nakazuje dorosły czy instrukcja obsługi.  Co ciekawe to ten rodzaj zabawek, które dziecku się nie nudzi, ponieważ istnieją nieograniczone możliwości bawienia się i wymyślania pomysłów na zabawę. Zabawki otwarte zapewniają niekończącą się zabawę, pobudzają pomysłowość, kreatywność i wyobraźnię, którą warto wspierać od najmłodszych lat.

Ostatnio pisałam Wam o desce Wobbel, która jest taką właśnie zabawką, a dziś kolej na kolejne.

Drewniane zabawki, które pochłonęły nasze dzieci to genialne zabawy kreatywne, które rozbudzają wyobraźnię. Idealnie sprawdzają się do zabaw indywidualnych, jak i z rodzeństwem, przyjaciółmi czy rodzicami.

Duży wybór drewnianych zabawek otwartych znajdziesz w Baby&travel – możesz skorzystać z kodu rabatowego matczynefanaberie (cena produktów obniży się o 10%)

Grimms – zabawki idealne na prezent dla dzieci

drewniane zabawki

Klocki Grimm’s bardzo długo kojarzyły mi się tylko z ich flagową propozycją, czyli tęczą Grimm’s. Bez dwóch zdań to cudowne zabawki drewniane dla małych i tych starszych dzieci. Pomimo, że to właśnie tęcza jest najbardziej popularna warto zwrócić uwagę także na inne drewniane klocki. Tutaj znajdziesz bardzo duży wybór, dzięki któremu wybierzesz coś dla maluszka i coś dla starszego dziecka.

drewniane zabawki

Dzieci oprócz tęczy Grimm 's wykorzystują w zabawie zestaw kolorowych patyczków/listewek, czyli drewnianą układankę Grimm’s Zbuduj z Leonardo.

Patyczki sprawdzą się jako pomoc dydaktyczna, ale także jako fantastyczny element zabawy. Co ważne podczas zabawy tymi klockami można je łączyć z innymi zabawkami. Możecie wspólnie tworzyć konstrukcję 2D i 3D, budować tory przeszkód, wykorzystywać jako instrumenty muzyczne czy budować domek lub inną budowlę dla ludzików lego czy dinozaurów.

Każde z drewnianych zabawek Grimm 's sprawdzą się do nauki liczenia, poznawania kolorów, sortowania wg wielkości, koloru, kształtów, etc.

Są doskonałą odpowiedzią dla rodziców, którzy szukają rozwijających, kreatywnych zabawek, które za każdym razem odkrywają przed dziećmi coś nowego. Pobudzają wyobraźnię przestrzenną, wpływają na sprawność dłoni i palców, trenują koncentrację, a zabawa nimi usprawnia koordynację oko-ręka i precyzję ruchów i koncentrację.

U nas zabawa nimi okazała się też niezłą lekcją cierpliwości.

patyczki grimms
zabawki grimms
klocki grimms
zabawki grimms

 

drewniane zabawki
grimms zabawki dla dzieci
drewniane zabawki grimms
drewniane zabawki

Babai – drewniane zabawki otwarte

Babai to nowa marka na polskim rynku, ale akurat dla dziecka nie ma to znaczenia 😉 Mieliśmy okazję poznać dwie zabawki Babai: drewniany domek z magnesami oraz równowżnię Historie z morza.

Babai to wyjątkowa ukraińska pracownia projektowa z Kijowa tworząca ekologiczne i rozwijające kreatywność zabawki i akcesoria do domu. Drewniane produkty Babai wykonane są z certyfikowanego FSC drewna pochodzącego z okolic najbardziej zielonego miasta w Europie jakim jest Kijów. Sama marka założona jest przez rodziców, którzy inspirację czerpią z własnych przygód i zabaw z dziećmi, których świat chcą ulepszyć.

Mnie od razu zabawki zachwyciły wysoką jakością wykonania, detalami, pięknymi lnianymi woreczkami, które idealnie sprawdzą się zarówno do przechowywania, jak i przewożenia zabawek.

co kupić na prezent dla dziecka

Zabawki Babai, które mielismy okazję sprawdzić to idealna propozycja zarówno dla 7 i 9 latka, jak i dla 3 latka. Każdy z nich bawił się doskonale i miał swój pomysł na zabawę.

Dzieci zaskoczyły mnie swoimi pomysłami na odtwarzanie ról podczas zabawy. Domek dla lalek z magnesami Babai raz był twierdzą Harrego i Hermiomy, a innym razem miejscem kryjówki dinozaurów. Wiem, że na Święta będzie latarnią w pokoju Marianny.

drewniane zabawki

Równoważnia Babai

babai zabawki otwarte

Nie nudzili się także podczas zabawy z równoważnią. Od małego nasze dzieci snują wspólnie ze mną opowieści wykorzystując różne zabawki. Ja do a ćwiczenie mowy, wzbogacania słownictwa i pobudzania wyobraźni często wykorzystuję różne kości, tzw. story cube. Ta równoważnia Babai może mieć także takie zastosowanie. Możecie bawić się w układanie pięknych morskich opowieści, wprowadzać lub zabierać jakiś dodatkowy element z przygody.

najlepsze zabawki na prezent

Z młodszymi dziećmi można segregować, mieszać, liczyć, budować. Taka zabawa wspiera rozwój małej motoryki, ćwiczy kreatywność, wyobraźnię przestrzenną. Klocki fajnie sprawdzają się w treningu cierpliwości oraz do wyciszenia.

Drewniane zabawki Babai, Grimm’s to doskonały pomysł na ponadczasowy prezent dla dziecka. Cudowne jest dla mnie to, że nasze dzieci cały czas potrafią odkrywać radość zabawy z drewnianych zabawek pomimo fascynacji minecraftem czy xboxem.

Cieszę się, że możemy nadal wymyślać swoje własne zakończenia bajek i baśni, tworzyć własne historie wykorzystując zabawki, które przyciągają uwagę już od pierwszej chwili.

drewniane zabawki babai

Część zawartych w tym wpisie linków, to linki afiliacyjne.
Oznacza to, że jeśli klikając w nie, dokonasz zakupu, to ja otrzymam z tego tytułu drobną prowizję. W żaden sposób nie wpływa to na cenę, którą Ty zapłacisz, ale dla mnie będzie sygnałem, że cenisz moje rekomendacje.

POLECANE WPISY