Czytelnia, Książki dla dzieci

Elmer słoń w kratkę – Dzień Elmera

8 sierpnia 2016

Znacie słonia Elmera? Nie znacie? Koniecznie nadróbcie te braki. Serio, serio. Jako mama dwójki dzieci twierdzę, że Elmer to bohater, którego powinno poznać każde dziecko, a wartości którymi się dzieli ważne są przez całe życie. 

Elmer to słoń w kratkę, wymyślony przez brytyjskiego pisarza i ilustratora, Davida McKee. Bohater popularnej serii książek z opowiadaniami dla dzieci. W sumie ukazały się 22 książki o Elmerze, przetłumaczono je na 50 języków, łącznie na całym świecie sprzedało się ok. 7 milionów egzemplarzy. U nas miłość rozkwitła od pierwszej książki.

Elmer Słoń w kratkę

Zaczęliśmy od czytania opowiadania „Elmer i zagubiony miś”. Potem odwiedziliśmy Elmera na Targach Książki w Warszawie, a 28 maja, po raz pierwszy, radośnie obchodziliśmy międzynarodowy Dzień Elmera. Elmer Day, jak się okazało, jest bardzo popularny w obszarze anglojęzycznym. Gdyby nie wpis na FB wydawnictwa nie wiedziałabym o takim święcie, ale od tego roku zostaje ono wpisane w nasz kalendarz tak jak dinovember 🙂

Elmer Day

Puzle Elmer

Przygotowanie takiego dnia wymaga od rodziców trochę zachodu, ale uwierzcie warto. Radość i ogólny entuzjazm dziecka wynagradza każdy trud. Poza tym dzieci się bawią, a ja wreszcie mam czas na kawę.

 

elmer day

 

dzień elmera

Opowieści o Elmerze to opowiadania, które w bardzo subtelny sposób pokazują i uczą dzieci, że bycie innym jest OK. Opowiadania uczą podstawowych wartości, które są ważne w życiu, takich jak przyjaźń, miłość, rodzina, poświęcenie. To proste i łatwe do zrozumienia opowiadania, w których zakocha się każde dziecko. Przyznam się, że ja także pokochałam Elmera 🙂

U nas nie skończyło się na książkach. Na nasze podróżowanie samochodem mamy płytę z przygodami Elmera, czytanymi przez Krzysztofa Kowalewskiego. Dzieciaki już doskonale pamiętają, który numer musi się pojawić, aby zaraz usłyszeć Elmera i Róże albo Elmera i tęczę. To ich ulubione opowieści.

Podczas Warszawskich Targów Książki Pierworodna kupiła dla Juniora Elmera – przytulankę, który razem z nami zwiedza ciekawe miejsca. Ostatnio razem cieszyliśmy się muzyką podczas OFF Festivalu w Katowicach.

Off festival 2016

 

Off festival 2016 dzieci

 

elmer i tecza
​Kolorowe malowanki, wycinanki znajdziecie w artykule o najnowszej książce: Elmer najlepsze przygody

POLECANE WPISY