Czytelnia, Książki dla dzieci

Gdzie jest Dory – opowieść o zapominalskiej rybce w książkach

17 czerwca 2016

Gdzie jest Dory

Jutro wybieramy się na seans z bohaterami najnowszej produkcji PIXARa, ale już dziś zachęcam Was do zapoznania się z cyklem książek przygotowanych przez Wydawnictwo Egmont, specjalnie z okazji premiery kinowej najnowszej produkcji Disney Pixar „Gdzie jest Dory?”.


Podobnie, jak przed obejrzeniem filmu „Dobry dinozaur” i tym razem postanowiłam zapoznać Pierworodną z bohaterami, których zobaczy na dużym ekranie. Moja matczyna intuicja podpowiada mi, że ta metoda u czterolatka doskonale się sprawdza, bo wizyta w kinie ma być przyjemnością, a nie wywoływać strach i przerażenie, gdy ukochany Arlo się topi, czy Dory walczy z przeciwnościami losu.

W przeciwieństwie do mnie, dla niej to będą nowi bohaterowie. Kiedy premierę miał film „Gdzie jest Nemo?” jej jeszcze nawet nie było w planach 🙂

Egmont znów doskonale przygotował się do premiery filmowej. Wydał pięknie książki, z kolorowymi, bajkowymi ilustracjami (kadrami z filmu). Po samym obejrzeniu takiej książki aż chce się iść do kina 🙂

Wszystkie poznane przez nas książki:
• Gdzie jest Dory? Wielki zeszyt filmowy
• Gdzie jest Dory? Złota księga
• Gdzie jest Dory? Kocham ten film
przedstawiają pełną uroku, przyjaźni i wytrwałości opowieść o przygodach małej zapominalskiej Dory.
Historia małej rybki pokazuje najmłodszym, jak ważna jest przyjaźń. To właśnie przyjaciele wspierają i pomagają zapominalskiej Dory w różnych – nawet najtrudniejszych sytuacjach. Z dzieckiem najprościej rozmawiać o takich wartościach, jak przyjaźń poprzez odpowiednie przykłady, a Gdzie jest Dory? idealnie spełnia tę rolę.
Mariannie od razu najbardziej spodobał się

„Gdzie jest Dory. Wielki zeszyt filmowy”.


Oprócz samej opowieści książka pozwala puścić wodze fantazji podczas kolorowania niektórych obrazków, a także wykorzystując naklejki, które są bardzo lubiane przez dzieci. Zarówno kolorowanie, jak i wykorzystywanie naklejek pozwala na ćwiczenie zdolności manulanych u dziecka.

„Gdzie jest Dory. Złota księga”

została oprawiona w miękką tłoczoną okładkę, co sprawia, że z książki bardzo przyjemnie się korzysta, a Antoni od razu zareagował na nią z entuzjazmem i za każdym razem swoimi małymi rączkami najpierw zajmuje się okładką zanim przechodzimy do samej treści.


Taki zabieg introligatorski rozbudza zmysł dotyku u malucha.

„Gdzie jest Dory? Kocham ten film”

to kolejna dobrze wydana pozycja. Sztywna oprawa i w większości te same kadry z filmu, co w przypadku Złotej księgi.


Wszystkie książki przygotowane przez Egmont przedstawiają piękną opowieść o przyjaźni i niepowtarzalnych przygodach małej, zapominalskiej rybki Dory, którą poznałam w 2003 roku oglądając film „Gdzie jest Nemo?”
Jestem pewna, że każde dziecko będzie przeszczęśliwe, jeśli otrzyma książkę z serii „Gdzie jest Dory” w prezencie.

 

 

 

 

 

Recenzja powstała w ramach współpracy z: 

POLECANE WPISY