Czytelnia, Książki dla dzieci

Klasyka dla Smyka – akcja blogerów dla dzieci

20 lutego 2017
klasyka dla smyka

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła.”
Wisława Szymborska

Moją miłość do książek, czytania i zarażania tym innych znacie już doskonale. Zatem, gdy Dagmara z bloga Socjopatka wrzuciła zapytanie na jednej z grup blogowych o dołączenie do akcji nie zastanawiałam się nawet sekundy. Z nieukrywaną radością dołączyłam do akcji, której celem jest wspieranie czytelnictwa w domach dziecka Klasyka dla Smyka. Zostałam ambasadorką akcji blogerskiej „Klasyka dla smyka”.

O co chodzi w akcji Klasyka dla Smyka?

#KlasykaDlaSmyka to akcja zorganizowana przez dwoje blogerów, Dagmarę Socjopatkę  oraz Radka z bloga Osiński po ludzku. Żadnego z nich nie znam osobiście, ale moje doświadczenie w świecie blogowych projektów pokazuje, że to musi się udać 🙂 Radek wpadł na pomysł, by wzniecić w dzieciach z Domów Dziecka zamiłowanie do książek, do ich czytania. Wierzę, że nasza akcja może być tego zalążkiem. Patrząc, jak nasze dzieci chłoną książki każdego dnia wierzę, że uda się rozpalić miłość nie tylko w jednym sercu.

Jak możesz się przyłączyć do akcji
Klasyka dla Smyka?

Sposobów jest kila i od Ciebie zależy, co zrobisz.
Pierwsza edycja Akcji będzie trwać przez 4 miesiące – luty, marzec, kwiecień i maj.

Do maja, raz w miesiącu (20-stego każdego miesiąca) na blogach organizatorów i ambasadorów ukaże się post informujący o kampanii. Pod nim możesz zgłosić Dom Dziecka, który według Ciebie powinniśmy obdarować pakietem książek. Wystarczy w komentarzu podać nazwę i adres Domu Dziecka.
Na Wasze propozycje czekamy przez 7 dni. Pierwsze wyniki będzie można poznać już 28 lutego na blogach organizatorów – Dagmary i Radka.

Ponadto do akcji możesz dołączyć jako: 

  • ambasador – jeśli chcesz rozpropagować akcję – udostępnij ten wpis, udostępnij plakat promocyjny, zaproś znajomych i rodzinę do udziału lub jeśli jesteś blogerem – sam napisz o tej akcji
  • sponsor – możesz odezwać się w tym temacie do organizatorów lub do mnie i wspólnie ogarniemy temat Twojego udziału. Zapraszam każde wydawnictwo, księgarnię, fundację i każdą osobę o otwartym sercu. Możesz także przeprowadzić składkę lub zbiórkę książek wśród znajomych lub w swoim miejscu pracy.

Każdego miesiąca zostanie wybrany Dom Dziecka, który dostanie pakiet książek. Jeśli darczyńców znajdzie się więcej, to więcej Domów Dziecka oraz dzieci dostanie ufundowane książeczki.

EDYCJA PIERWSZA – LUTY do rozdania aż 8 pakietów.

Pakiet nr. 1
Książki od Karoliny Mos z bloga www.naszebabelkowo.pl

klasyka dla smyka

Pakiet nr. 2

Zbiórka zorganizowana przez Magdalena Erbel na facebookowej grupie „Przeczytaj i Podaj dalej”. Pakiet ten zostanie rozdysponowany na 3 domy dziecka.

klasyka dla smyka

Pakiet nr 3
Książki za pieniądze od anonimowego sponsora, którego pozyskała dla nas Katarzyna Berska z bloga www.yellowpear.pl.
To właśnie Kasia wybrała te wspaniałe pozycje ze zdjęcia.

klasyka dla smyka

Pakiet nr 4

Pozycje od Asia Maja z bloga www.mynaswoim.pl, która wraz ze swoją mamą zakupiły książeczki/kolorowanki/zeszyty do ćwiczeń dla mniejszych dzieci. Ta paczka zapewne pójdzie do jakiegoś Dziecięcego Domu Dziecka!

klasyka dla smyka

Pakiet numer 5

zbiór książek od: Magdaleny Jurczyk, Mariusza Grubińskiego, Agnieszki Banasik z Bocian drogę zgubił, Kamili A. Paszelke z Psychomologii, Zafascynowanej życiem, Anny Chomiak z Nieidealnaanna oraz Radosława Gabinka z Osiński po ludzku

klasyka dla smyka

Pakiet nr 6
To pakiet, który udało mi się przygotować wspólnie z Wydawnictwem Publicat S.A. Grupa Wydawnicza
To pierwsze wydawnictwo, które przyłączyło się do naszej akcji za co bardzo dziękuję w szczególności Marcie, z którą jestem w stałym kontakcie.  
Dodatkowo jeśli zostanie wybrany Dom Dziecka w Poznaniu wydawnictwo obiecało wybrać się do dzieci wspólnie z Elmerem. Wierzę, że uda nam się wspólnie zaprosić Elmera do poznańskiego Domu Dziecka 🙂

 

klasyka dla smyka

klasyka dla smyka

Teraz liczę na Was, moich czytelników i przyjaciół. Proszę o wskazanie propozycji Domu Dziecka do którego mają trafić pakiety. Wystarczy w komentarzu podać nazwę i adres Domu Dziecka. Na Wasze typy czekam do 27 stycznia br.

Wierzę, że te książki wywołają uśmiech na twarzy dzieciaków i zarażą je miłością do czytania.

 

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie fb wydarzenia.

klasyka dla smyka

Jeśli chcesz nam pomóc udostępnij proszę ten wpis. 

 

POLECANE WPISY