Czytelnia, Książki dla dzieci

Książki o Smerfach dla dzieci

27 stycznia 2017
książki o smerfach

Smerfy, niebieskie małe stworki pamiętam ze swojego dzieciństwa. Wówczas czekałam na bajkę, którą można było obejrzeć raz w tygodniu. Książki o Smerfach nie miałam żadnej, jednak pamiętam, że zbierałam malutkie naklejki ze Smerfami.

Po obejrzeniu przedstawienia Smerfy u Marysi uruchomiła się fascynacja małymi niebieskimi stworkami. Jedni rodzice w takiej sytuacji kupują pluszaki lub inne zabawki. Ja w pierwszej kolejności szukam książek.

Tak było tez tym razem. Z odpowiedzią na nasze poszukiwania przyszło Wydawnictwo Egmont i cała gama książek. Książki o Smerfach można wybierać i przebierać. Sprawdziłyśmy kilka z nich .

Wielka księga łamigłówek. Smerfy

Na 176 stronach książki dziecko znajdzie bardzo zróżnicowane zadania do rozwiązania. To książka o Smerfach pełna zadań wspomagających pisanie i czytanie, naukę cyferek oraz prostych działań matematycznych. Dzięki zadaniom z księgi z łamigłówkami dziecko doskonali wszelkie umiejętności manualne, ćwiczy spostrzegawczość, wykonuje zadania z logicznego myślenia i wiele innych.

książki o smerfach

 

książki o smerfach

 

książki o smerfach

 

książki o smerfach

 

Złota księga bajek. Przygody Smerfów

Kolejna książka o Smerfach to 12 opowiadań o ich przygodach. To nie są bardzo rozbudowane opowiadania, ale doskonale sprawdzają się jako bajka na dobranoc, czy opowiastka w ciągu dnia.

Co interesujące na początku książki znajdziesz opisy najpopularniejszych Smerfów. Opisy są przydatne, gdy dziecko poznaje bohaterów. Tylko czapeczka Łasucha jest taka, jak innych Smerfów. Ja pamiętam, że Łasuch miał typową czapkę kucharza, co bardzo mi się zawsze podobało.

Książki o Smerfach – komiksy

Dzięki komiksom poznałam historię powstania tych opowiadań o małych niebieskich stworkach. Smerfy wymyślił scenarzysta i grafik Pierre Culliford, który używał pseudonimu Peyo. Po śmierci Peyo autorami nowych opowieści o Smerfach są Jego następcy, w tym jego syn Thierry.

Wspólnie z Pierworodną poznałyśmy trzy komiksy. „Smerfy hazardziści”, „Smerf reporter”, „Sałatka ze Smerfów”.

książki o smerfach

Marysia miała po raz pierwszy okazję poznać nową (dla niej) formę przekazu literackiego. Wcześniej nie miała do czynienia z komiksami. Chociaż już poznała przygody Jonki, Jonka i Kleksa, tak popularne za moich czasów.

Warto podkreślić, że tak jak książka komiks potrafi opowiedzieć nam historię, przenieść w inny świat. Co ważne komiksy w wyjątkowy sposób pobudzają wyobraźnię i są niekończącą się ucztą dla oka czytelnika. Komiksy należy dopasować do wieku dziecka.

My dzięki tym książkom zostałyśmy w świecie Smerfów na dłużej. Książki o Smerfach zostały zaakceptowane przez nasze dzieci, w szczególności przez Marysię, która zabiera swoją Złotą Księgę Bajek do przedszkola i prosi o czytanie każdego wieczoru właśnie tych opowieści.

Jej ulubionym Smerfem jest Smerfetka, Zgrywus i Łasuch. Jaki Smerf przypadł Tobie najbardziej do gustu? Czy dzielisz się smerfnymi opowieściami ze swojego dzieciństwa z dziećmi?

 

 

POLECANE WPISY