Home Czytelnia Las zabaw – leśna wędrówka z zadaniami

Las zabaw – leśna wędrówka z zadaniami

by Matczyne Fanaberie

Las zabaw Mateusza Wysockiego to pierwsza książka Wydawnictwa Czerwony Konik, która zawitała do naszego domu. Spodobała mi się. Jednak moja reakcja to jedno, bo zawsze najważniejsza jest opinia i spojrzenie na nową książkę przez dzieci.

Ostatnio dużo lasu u nas. Zarówno tutaj we wpisach, jak i w naszym codziennym życiu. Mamy leśne zabawy, wyprawy do puszczy i dobre książki leśnych ludzi.

Kiedy spacerowaliśmy po Kampinosie nie znałam jeszcze książki Mateusza Wysockiego i Agaty Królak „Las zabaw”. Zupełnie instynktownie zachęcałam dzieci do doświadczania lasu wszystkimi zmysłami. Dotykali, wąchali, oglądali kamyki, korę czy liście z każdej strony.

las zabaw

las zabaw

Las zabaw Mateusz Wysocki

Kiedy czytaliśmy:

Głaszcz mech
Mech to wehikuł, który przenosi nas
W przeszłość – do czasów, kiedy nie
Nadaliśmy jeszcze nazw kolorom.

Marysia wykrzyknęła uwielbiam głaskać mech.
Tak, nauczyliśmy ją, że to normalne poznawać otaczającą nas przyrodę nie tylko patrząc, ale i dotykając.
Pięknie wydana książka Las zabaw, w sztywnej oprawie i z pięknymi ilustracjami, to 15 zadań przyrodniczych do wykonania w lesie.

las zabaw zadania

Jeśli nie macie w okolicy lasu wykorzystajcie możliwości swojej okolicy. Pozwólcie dzieciom uruchomić wyobraźnię.
Książka Mateusza Wysockiego to także 15 przyrodniczych ciekawostek, z których dziecko dowie się po co wiewiórce ogon i jak wyglądały pierwsze drzewa na ziemi.
 las zabaw zadania

Dodatkiem, a w sumie integralną częścią książki jest mapa zabaw. To genialnie przygotowany przewodnik na leśną wyprawę. To również zadania, miejsca na dorysowanie własnych zdobyczy leśnych. Kiedy zostanie już w pełni ozdobiona, pozaznaczana można oprawić w ramy i będzie ładnym elementem dziecięcego pokoju.
las zabaw wydawnictwo czerwony konik


Las zabaw Wydawnictwa Czerwony Konik to wspaniała książka pobudzająca dziecięcą wyobraźnię. Książka, która zachęca do poszukiwań. Pomimo małej ilości tekstu jest bardzo angażująca i pozwalająca na wspólną wyprawę już z małymi dziećmi. Książka kierowana jest do dzieci powyżej 3 lat. Sądzę, że można z niej korzystać już z młodszymi dziećmi. Nasz niespełna 3 letni Junior był zachwycony. Ta pięknie wydana pozycja książkowa to także doskonały pomysł na prezent :)Korzystajcie z zasobów przyrody i cieszcie się nią.

 

 

You may also like

1 komentarz

TosiMama 8 czerwca 2017 - 14:47

Śliczna książka:)

Odpowiedź

Zostaw komentarz