Czytelnia, Książki dla dzieci

Liczenie jest fajne

21 maja 2014
Dziś  prezentuję Wam książeczkę dla dzieci trochę starszych niż nasza Pierworodna. To Liczenie jest fajne.Pomimo wskazania, że to wiersze dla starszych dzieci Mariannatakże z uwagą słucha fajnych, rymowanych wierszyków polskich autorów.  To kolejna edukacyjna książeczka, którą znajdziecie w ofercie wydawnictwa MUZA.

Wydawnictwo MUZA znów sprawiło nam miłą niespodziankę. Niepozorną małą, a jakże wartościową książeczką dla dzieci. Na początku o tym, co przyciąga wzrok, czyli ładne kolorowe wydanie. Adekwatne, pobudzające wyobraźnię ilustracje Anny Gensler.

Książka „Liczenie jest fajne” wydana jest w pięknej sztywnej okładce z zaokrąglonymi rogami.

Liczenie jest fajne

A w środku? 

Zestaw pięknych wierszy. Jak przekonują polscy poeci dla dzieci: Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Antoni Marianowicz, Joanna Kulmowa, Joanna Papuzińska, Ula Kozłowska, Iza Mikrut, Agata Widzowska-Pasiak i Barbara Lewandowska – liczenie może być fajne. Książka doskonale sprawdza się jako pierwszy krok w nauce uczenia liczenia lub jako zachęta dla tych, którzy nie przepadają za matematyką 🙂

Liczenie jest fajne

Sama pamiętam SUMa Brzechwy z dzieciństwa. Niektóre utwory to taka sentymentalna podróż w przeszłość, do naszego dzieciństwa 🙂

Liczenie jest fajne

W opisie na stronie wydawnictwa znalazłam informację, że to książeczka dla dzieci powyżej 5 lat. Przyznam szczerze, że moja dusza polonisty, a także obserwacja maluchów, podpowiada, że zdecydowanie wcześniej dziecko powinno zacząć przygodę z tą książką. Polecam, przekonajcie się sami, czy Wasz smyk pokocha m.in.”Trudny rachunek”, „Podzielaczka” czy „Dziesięcioro Murzyniątek”.

POLECANE WPISY