Czytelnia, Książki dla dzieci

Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodę – Emma Abdåge

25 maja 2016

Dzisiejsza książkowa propozycja to majowa premiera Wydawnictwa Zakamarki, które wydaje szwedzką literaturę dla dzieci, cenioną na całym świecie, pełną humoru i mądrości życiowych.  Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodę Emmy Adbåge to oryginalne i udane połączenie nauki matematyki od podstaw, z dobrą zabawą i wdrażaniem dziecka w radość i miłość do obcowania z książką. Autorka pokazuje, że dziecko podczas nauki ma się doskonale bawić, a przy okazji zdobywać wiedzę.

Liczymy na spacerze.
Matematyka na każdą pogodę

My podczas spacerów i podróży samochodem często liczymy. Raz są to drzewa, spotkane ślimaki czy mijane samochody. Innym razem szukamy elementów z kolorem czerwonym, żółtym, zielonym… Często też nasze zabawy idą o krok dalej niż samo liczenie. Układamy takie same elementy obok siebie, wskazujemy większe, mniejsze. Wszystkie te zabawy pomagają w rozwijaniu motoryki małej i dużej, zachęcają do liczenia, układania, szeregowania. Bawiąc się podczas podwórkowych szaleństw dzieci zaprzyjaźniają się z liczbami.

Liczymy na spacerze.

Książka wydawnictwa Zakamarki zachęca do liczenia i innych operacji matematycznych podczas codziennych spacerów.

Już na wstępie mamy krótką definicję:  Co to są cyfry?

Cyfry to matematyczny alfabet. Służą do zapisywania liczb, które mówią nam, ile czegoś jest.”

cyfry definicja

Każda cyfra została w uroczy sposób przedstawiona. Co ciekawe można to wszystko zobrazować poprzez proste czynności, zjedzenie ciastka, danie buziaka, etc. Nasze dzieciaki były zachwycone taką zabawą.

Liczymy na spacerze.

Książka Liczymy na spacerze przedstawia propozycję zabaw na każdą porę roku. Znajdziecie tutaj zabawy proste, do których można już zaprosić nawet dwulatka, a także wymagające już trochę szerszej wiedzy takiej, jak dzielenie czy mnożenie.

Liczymy na spacerze.

Liczymy na spacerze. Zakamarki

Liczymy na spacerze.

Książka Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodę Emmy Adbåge przeznaczona jest dla dzieci od lat 3. Ciekawe i starannie wykonane oraz dobrane ilustracje zaciekawią także już młodszych wielbicieli książek. Z naszym dwulatkiem świetnie wykorzystujemy ładne ilustracje do rozpoznawania przedmiotów, zwierząt, etc.

Zdecydowanie polecam tę pozycję książkową do domowej biblioteczki 🙂

Wpis powstał w ramach współpracy z

POLECANE WPISY