Czytelnia, Książki dla dzieci

Matematyka ze sznurka i guzika

13 grudnia 2017

Jakiś czas temu w nasze codzienne życie wkradł się temat matematyki pokazany w książce Matematyka ze sznurka i guzika.
Zabawne, bo akurat matematyka nie była mi bliska 🙂 Wiecie kiedy nasze dzieci bawią się najchętniej w matematykę? Podczas przygotowywania i jedzenia posiłków. Ostatnio prym wiedzie jedzenie gofrów i dodawanie i odejmowanie (zjadanie) kwadracików. W sumie nawet nie wiem, kiedy Pierworodna przez zabawę nauczyła dodawać i odejmować Juniora ♥

Matematyka ze sznurka i guzika

Matematyka ze sznurka i guzika

to kolejna wartościowa książka wydawnictwa Zakamarki, która zamieszkała w naszym domu dzięki księgarni natuli.pl

Książka pokazuje to z czego nasze dzieciaki korzystają każdego dnia. Uzmysławia, że liczenie to świetna i pożyteczna zabawa.

Matematyka ze sznurka i guzika

Książka Kristin Dahl i Mati Leppa pokazuje praktyczne wykorzystanie matematyki w codziennych czynnościach. Zachęca do zabawy podczas której można wykorzystać codzienne rekwizyty: guziki, buty, zabawki, ubrania, cienie na ścianie, klocki, meble czy patyczki po lodach. Papier toaletowy, huśtawka, lustro, sznurek, pinezki, ołówki, kartki to tylko część nieskończonej palety przedmiotów dostępnych w domu i na dworze.

Matematyka ze sznurka i guzika

Matematyka ze sznurka i guzika

Książka z jednej strony pokazuje rzeczy oczywiste, ale może zainspirować do tego, jak poprzez gry, eksperymenty i zabawę rozwijać matematyczną wyobraźnię, logiczne myślenie. Przez różne codzienne sytuacje z matematyką w tle prowadzi czytelnika dwójka bohaterów: Magda i Kuba

Dla rodzica jest dodatkowo przydatny krótki poradnik – Jak rozmawiać o matematyce – pokazujący proste sposoby wspierania rozwoju umiejętności matematycznych w tym najwcześniejszym okresie rozwoju i poznawania świata dziecka.

Matematyka ze sznurka i guzika

To kolejna książka z matematyką od wydawnictwa zakamarki i kolejna książka po którą warto sięgnąć.

Macie swoje sprawdzone książki z matematyką w tle? Chętnie poznam kolejne ♥

 

POLECANE WPISY