Dziecko, Sprawdzone

Mozaika edukacyjna Quercetti

16 kwietnia 2014

Kiedyś hasło mozaika edukacyjna nic mi nie mówiło. Tę zabawkę poznałam dzięki mojej siostrze, które w okresie przedświątecznym podsuwała mi kilka pomysłów prezentowych. W rezultacie dla mojego siostrzeńca u mikołaja została zamówiona rewelacyjna, edukacyjna układanka, czyli mozaika edukacyjna włoskiej firmy QUERCETTI.

Mozaika edukacyjna to doskonały „pomocnik” w rozwoju dziecka, który stymuluje rozwój umysłowy i fizyczny. Wspomaga koordynację ręka – oko. Podczas zabawy dziecko wykorzystuje obie ręce, doskonale sprawdza się w metodzie prób i błędów. Pokazuje, że rozumie, co gdzie pasuje, jak dopasować kolory, poszczególne elementy. Co ważne dziecko może korzystać z gotowych szablonów, ale także samodzielnie tworzyć swoje własne mozaiki, co pozwala doskonale rozwijać twórcze myślenie.

Zdjęcie z  www.quercettistore.com

Mozaika przypomina mi zabawkę z moich czasów przedszkolnych. Nie wiem jak to się nazywało, ale też wkładało się elementy na podobieństwo pinezki w coś na kształt perforowanej podkładki. Wspomnienia wróciły 🙂

 Zdjęcie z  www.quercettistore.com

Mozaika edukacyjna QUERCETTI dla 2 latków składa się z:

  • 48 „pinezek” – wciskane klocki do tworzenia obrazków
  • 16 wzorów kart
  • 1 przeźroczystej plastikowej tablicy do układania
  • Walizka, która pełni funkcję sztalugi

My zakupiliśmy mozaikę dla dziecka 2 + chociaż siostrzeniec nie miał jeszcze 2 latek. Jednak doskonale sobie radził z zabawką, gdyż elementy są dobrze dopasowane do małych rączek dziecka. W swojej ofercie firma QUERCETTI posiada także mozaiki dla starszych dzieci i takie wkrótce planujemy sprawdzić.

Polecam także klocki Quercetti, Zestaw konstrukcyjny, Georello Park, 126 elementów oraz Zestaw konstrukcyjny Georello Toolbox

POLECANE WPISY