Czytelnia, Książki dla dzieci

Pobaw się z Fafikiem – interaktywna zabawa z książką

18 marca 2018
pobaw się z fafikiem

Pobaw się z Fafikiem to kolejna już w naszych książkowych zbiorach dla dzieci – książka interaktywna. Przyznam, że zaczyna mnie niepokoić, że rynek wydawniczy musi iść w tym kierunku.

Wydawcy wykorzystują różne sposoby, aby przyciągnąć uwagę najmłodszych czytelników. W sumie to ważne, bo czym skorupka za młodu…

Pobaw się w Fafikiem. Robert Trojanowski

Pobaw się w Fafikiem. Robert Trojanowski

To książka, która nawiązuje do książek interaktywnych dla najmłodszych. Ten rodzaj literackiej zabawy z czytelnikiem do mistrzostwa opanował Hervé Tullet, autor bestsellerowej książki „Naciśnij mnie”, a także polecany przeze mnie ostatnio Tom Fletcher, w swojej książce „W Twojej książce jest potwór.

Robert Trojanowski, podobnie jak Tullet, czy Patrick McDonnell, pokazuje dzieciom, że książka może służyć zaróno do czytania, jak i do zabawy. Można bawić się nią jak tabletem, jak w Tek nowoczesny jaskiniowiec. Można nią potrząsać, obracać, przekładać strony zgodnie z instrukcją autora i przy okazji wchodzić w relację z jej bohaterem.

Fafiki jest dla nas idealną odpowiedzią na zapotrzebowanie zwierzęcia, które ostatnio pojawiło się w naszym domu. Marianna zaczęła prosić o czworonoga, na co jednak nie ma naszego poparcia.

Pobaw się z Fafikiem to książka zarówno do zabawy z czworonogiem, jak i doskonałe ćwiczenia na rozponawanie rąk – prawa/lewa.

Pobaw się w Fafikiem. Robert Trojanowski

książka Pobaw się w Fafikiem. Robert Trojanowski

Dziecko poznaje zachowania czworonoga, ale także jego potrzeby, co może stać się wspaniałym punktem wyjścia do rozmów o odpowiedzialności przy posiadaniu prawdziwego psiaka w domu.

Książka jest też doskonałą pozycją do poznawania liter. Idealnie sprawdza się do nauki czytania. Krój czcionki przypomina trochę stylistykę Bohdana Butenki, ale może tylko mnie się tak kojarzy 🙂

Pobaw się w Fafikiem

Pobaw się w Fafikiem

Pobaw się w Fafikiem. Robert Trojanowski

Książka Roberta Trojanowskiego to świetna lektura i doskonała zabawa dla całej rodziny. Doskonale zaangażuje zarówno 2 – 3 latka, jak i będzie wspaniałą lekturą dla 6 czy 7 latka.

Pobaw się w Fafikiem

U nas Fafik jest stałym bywalcem czytelniczych podróży 🙂 Polecam Go także Wam ♥

 

 

 

POLECANE WPISY