Czytelnia, Książki dla dzieci

Przemysław Wechterowicz – książki dla dzieci

5 listopada 2018

Książki autorstwa Przemysława Wechterowicza pojawiły się w naszym księgozbiorze już kilkakrotnie. Za każdym razem wniosły wiele ciepła, zabawy i były przyczynkiem do rozmów, często rozmów o trudnych emocjach. Dwie Jego najnowsze książki „O czym myślisz” oraz „Złota rybka” wzbudziły zainteresowanie dzieci oraz pozwoliły na emocjonującą fajną zabawę z nami.

O czym myślisz – Przemysław Wechterowicz

Przemysław Wechterowicz o czym myślisz

To piękna, kartonowa, zabawna i ciepła książka dla dzieci, która pozwala na wspólne zabawę, ćwiczenie wyobraźni.  Dziecko razem z rodzicami zgaduje, o czym myśli, namalowane przez Marcina Minora zwierzątko, i odkrywa zaskakujące i zabawne odpowiedzi na kolejnej sztywnej karcie książki.

Przy pierwszym czytaniu długo zastanawialiśmy się nad prawidłową odpowiedzią.
Co okazało się nie lada wyzwaniem, w końcu kangur myślący o wygodnym plecaku, to raczej zaskakująca odpowiedź. Przy kolejnym czytaniu puszczaliśmy wodze fantazji. I to dopiero jest świetna zabawa. Na zakończenie książki czeka miła niespodzianka dla najmłodszych czytelników. Sprawdźcie koniecznie ♥

Przemysław Wechterowicz

Czytamy kilka razy w tygodniu. Ostatnia strona wywołuje falę radości. Pojawiła się tylko wątpliwość co do wyglądu pandy, która w naszej ocenie wygląda trochę jednak inaczej 🙂

Przemysław Wechterowicz

„O czym myślisz” to króciutka książeczka, ale pięknie wydana! Twarde i grube strony sprawią, że książeczkę nie tak łatwo będzie zniszczyć. Ja jestem zachwycona. Polecam zdecydowanie.

Złota rybka Przemysław Wechterowicz

Przemysław Wechterowicz

Druga z nowości Przemysława Wechterowicza wydana przez Wydawnictwo Mando to nawiązanie do znanej prawie każdemu historii o złotej rybce.

Książka układem przypominająca komiks jest historią sympatycznej złotej rybki o gołębim sercu.

Przemysław Wechterowicz

Nie spotkała rybaka, mieszkała sobie w wodopoju i do niej przychodziły zwierzęta, którym chciała przychylić nieba i spełnić życzenia.
„Złota rybka” to także historia pozwalającą rozwijać wyobraźnię. Czy pomyślelibyście, o co złotą rybkę może poprosić goryl, a czego potrzebuje sęp?
Książeczka skłania do ważnych rozmów z dziećmi, o tym, dlaczego właśnie tych rzeczy mogą potrzebować zwierzęta.

Historyjki uczą także, że za każdą otrzymaną pomoc warto podziękować.

Humorystyczny język Wechterowicza i piękne ilustracje Jakuba Grocholi tworzą jedną całość. Warto sięgnąć po tę książkę dla dzieci.

POLECANE WPISY