Dziecko, Sprawdzone

Supernogi stonogi – edukacyjna gra planszowa dla całej rodziny

6 listopada 2018
supernogi stonogi

Supernogi stonogi to planszówka już dla 3 i 4 latka. Kochamy i gramy w nią do szaleństwa.
Nogi stonogi poznałam w ubiegłym roku podczas żeglowania z dziećmi i kiepskiej pogody, która zmuszała mnie do siedzenia z dzieciakami pod pokładem. Tak nam się spodobała, że po rejsie zakupiliśmy własny egzemplarz i do dziś nogi stonogi zajmują zaszczytne miejsce w kolekcji gier dla dzieci. To prosta, wciągająca gra z kostkami. Dzieciaki ją uwielbiają.

supernogi stonogi

W standardowej, pierwotnej wersji, z którą się zaprzyjaźniliśmy na żaglach, chodzi o zdobycie, jak najwięcej butów dla swojej stonogi. Ta gra to tez idealna sytuacja, aby wytłumaczyć dzieciom, że stonoga nie ma stu nóg. Nogi stonogi Wydawnictwa Egmont zawierają tylko dwa warianty.

Supernogi stonogi

supernogi stonogi egmont

W tym roku w moje ręce trafiła nowa wersja tej gry – Supernogi stonogi, wydawnictwa Egmont. „Supernogi stonogi” to krótka, około 10 – 15 minutowa gra. Tegoroczna opcja ma 6 wariantów.
Dwa standardowe plus cztery dodatkowe.

supernogi stonogi egmont

supernogi stonogi

  • Jej pierwszy z nowych wariantów umożliwia grę aż 6 graczom. W pudełku znajdziesz dodatkowe elementy dla 2 dodatkowych osób przy stole.
  • Drugi wariant wprowadza do gry segment tułowia z 1 bosą stópką. Każdy gracz dołącza ten segment do swojej stonogi. Może go odrzucić do pudełka w zamian za dodatkowy rzut kostkami
  • Trzeci wariant gry wprowadza segment z odwłokiem. Na każdym znajdują się nogi z 2 butami w różnych kolorach.
  • Czwarty wariant wprowadza złote botki.

supernogi stonogi

Oprócz ważnych walorów edukacyjnych dla małych dzieci, które niesie większość dobrych gier edukacyjnych, warto podkreślić te wyjątkowe.

Dzięki kolorowym bucikom można utrwalać kolory. Nogi stonogi i jej buty wspierają naukę liczenia podczas zabawy.

Jak ze wszystkimi zabawkami i w planszówkach są takie, które cieszą się powodzeniem zaraz po otwarciu, a potem entuzjazm opada i lądują gdzieś w szafie. Są też takie po które sięgamy często i nigdy się nie nudzą. Gra Nogi stonogi i Supernogi stonogi zdecydowanie należą do drugiej grupy gier. Sięgamy po nie często i zawsze jest to fantastycznie spędzony czas.

POLECANE WPISY