Czytelnia, Książki dla dzieci

Reksio szczeniak

10 października 2017
Reksio szczeniak i Reksio encyklopedia Papilon

Reksio szczeniak to jedna z książek, na którą bardzo czekaliśmy z dzieciakami w tym roku. Już podczas czytania Reksio. Dobranocka wszechczasów Marianna pytała skąd wziął się Reksio, a ja nie potrafiłam odpowiedzieć. Nie umiałam sobie przypomnieć, czy w oglądanych przygodach Reksia w TV była o tym w ogóle mowa. Odpowiedź przyszła bardzo szybko od Wydawnictwa Papilon.

Książka Reksio szczeniak powstała we współpracy z Fundacją imienia Heleny i Lechosława Marszałków Reksio. Została napisana na podstawie odnalezionego po latach scenariusza twórcy postaci Reksia – Lechosława Marszałka pt. „Reksiowe cyrki”. Był to pierwszy scenariusz filmu o Reksiu, który niestety nigdy nie powstał.

Ja bardzo lubię takie historie, że dany materiał leżał, gdzieś schowany w szufladzie i po latach dopiero zostaje oddany w ręce słuchaczy, czytelników czy wielbicieli kreski, jak to jest w przypadku malarzy i grafików.

U nas w domu panuje swoista moda na Reksia wśród dzieci. Gdyby miały taką możliwość piłyby tylko z kubka z Reksiem i chodziłyby tylko w bluzkach z tym sympatycznym psiakiem.

Lilianna Fabisińska miała wysoko postawioną poprzeczkę, jako autorka. Musiała sprostać oczekiwaniom czytelników, takich jak ja, czyli tych, którzy wychowali się na bajce Reksio, ale także tych najmłodszych, którzy dopiero poznają psiego bohatera.

reksio szczeniak

Reksio szczeniak – skąd wziął się Reksio?

Reksio szczeniak, autorstwa Lilianny Fabisińskiej to fantastyczna opowieść odpowiadająca na pytanie – skąd Adaś wziął Reksia? Opowiadanie pokazuje ogromną miłość do zwierząt zarówno chłopca, jak i Jego rodziców. Reksio jest małym podrzutkiem, który doskonale odnajduje się w nowym domu i wśród nowych znajomych z podwórka.

Reksio szczeniak

Reksio szczeniak

Dzieci razem z Reksiem przeżywają przygody pełne zwrotów akcji, przyjaźni i miłości. Samo zakończenie jest tak fantastyczne, że aż prosi się o ciąg dalszy.
Marianna już zaczęła wymyślać dalsze losy Reksia, a Antoś bardzo chętnie wsłuchuje się w te wymyślane opowieści.

Reksio szczeniak i Reksio encyklopedia Papilon

Wasze dzieci także lubią tego psiaka, który w tym roku skończył 50 lat? Warto sięgnąć po tę książkę, która jest początkiem wszystkich dalszych przygód małego dziecięcego bohatera.

 

Reksio. Dobranocka wszech czasów – 50 lat z Reksiem

 

50 lat z Reksiem – Reksio. Wielka księga przygód.

 

POLECANE WPISY