Czytelnia, Książki dla dzieci

Smerfy. Poszukiwacze zaginionej wioski – nowe książki od Wydawnictwa Egmont

17 maja 2017
smerfy.poszukiwacze-zaginionej-wioski

Książki o Smerfach to ostatnio punkt obowiązkowy każdego dnia. Dzieciaki słuchają opowieści wydanych przez Wydawnictwo Egmont oraz samodzielnie tworzą scenki korzystając z figurek, które zbierają podczas zakupów w Lidlu.
Jutro wybieramy się na pokaz przedpremierowy filmu Smerfy. Poszukiwacze zaginionej wioski, co jeszcze bardziej zachęca dzieciaki do rozmów o Smerfach.

W związku z premierą filmu Egmont wydał kilka smerfnych książek.

Książki o Smerfach polecałam już Wam kilkakrotnie. Mamy już dość okazały zbiór.
Wiem, że piątkowa i sobotnia wizyta na Warszawskich Targach Książki także zaowocuje nowymi egzemplarzami .

Smerfy i Wioska Dziewczyn – Zakazany Las

smerfy

Smerfy i Wioska Dziewczyn nawiązuje do fabuły najnowszego filmu kinowego o Smerfach. To pierwszy tom nowej serii o Smerfach, w którym Smerfetka nie będzie musiała się czuć osamotniona w męskim towarzystwie, gdyż w baśniowej krainie zaroi się od jej nowych towarzyszek na dobre i złe chwile. I tak długo wytrzymywała jako jedna dziewczyna i 99 chłopaków 🙂

Pewnego dnia Smerfy spotykają w lesie całą gromadę dziewczyn. Gdy okazuje się, że mieszkają one we własnej wiosce rządzonej przez mądrą czarodziejkę Wierzbę, chłopcy coraz częściej odwiedzają wesołe sąsiadki. Tak rozpoczynają się zupełnie nowe przygody Smerfów.

Komiksy o Smerfach.

Wśród majowych nowości książkowych dla dzieci od Egmontu znajdziecie także komiksy o Smerfach.

smerfy

Jeśli Wasze dzieci lubią komiksy będą zachwycone. U nas Marysia z Antkiem dopiero poznają tę część literatury dla dzieci.

Komiksowe Smerfy zostały powołane do życia pod koniec lat 50. przez belgijskiego rysownika Pierre’a Culliforda (1928–1992), używającego pseudonimu Peyo. Już kilka lat później stały się tak popularne, że Peyo otworzył własne studio filmowe. Dziś zarówno filmy animowane, jak i kolejne komiksy o niebieskich skrzatach tworzą współpracownicy oraz następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

Smerfy – książeczki z zadaniami

smerfy

Smerfy. Poszukiwacze zaginionej wioski

Oczywiście wśród majowych książek o Smerfach nie mogło zabraknąć tych, które promują i przedstawiają historię zawartą w opowieści o poszukiwaczach zaginionej wioski. Słuchając nowych opowiadań o Smerfach „Poszukiwacze zaginionej wioski” wspólnie możecie przeżywać fantastyczne przygody, poznawać nowych, ciekawych bohaterów. W książce spotkacie zarówno znane już postaci Smerfów, a także nowych mieszkańców wioski.

Korzystając z książeczek z zadaniami możesz wypić kawę, a dziecko zajmie się rozwiązywaniem niesamowitych łamigłówek i zadań. Po książki z zadaniami warto sięgnąć po obejrzanym filmie lub przeczytanej książce o nowych przygodach.  W zestawie znajdziecie także fantastyczne naklejki, których żadne znane mi dziecko nie odmówi.

Przyznam, że sama lubię te niebieskie stworki i jestem ciekawa kolejnych przygód Smerfów na dużym ekranie.

Lubicie Smerfy? Jak Wasze dzieci zareagowały na pierwsze spotkanie z tymi stworkami.

 

 

POLECANE WPISY