Dziecko

Squla – nowoczesny sposób na naukę przez zabawę

29 sierpnia 2017
Squla

Szukamy dla naszych dzieciaków różnej formy rozrywki, która wspiera ich rozwój, pomaga w edukacji. Z dużym zainteresowaniem przyglądałam się zatem Squla, którą po raz pierwszy spotkałam na Warszawskich Targach Książki, a która komunikuje, że dzięki swojej aplikacji wspiera naukę przez zabawę.

Czy może być coś lepszego? Zdecydowanie nie. Do dziś pamiętam dzieciaki, które z radością korzystały ze Squla na WTK i doskonale się bawiły. W maju było to dla mnie jeszcze zbyt dalekie. Miałam wrażenie, że mamy jeszcze czas. Wybierając różne atrakcje i aktywności, aby rozwijać maluchy zawsze mam w pamięci cytat, który usłyszałam na jednych z zajęć z pedagogiki. 

Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam.
Zaangażuj mnie, to się nauczę.
Benjamin Franklin

Squla – uczy i bawi

Squla doskonale wykorzystuje pociąg i fascynację elektroniką już u najmłodszych dzieci. Jeśli myślisz, że Twojego dziecka to nie dotyczy to się mylisz. Mam świadomość, że żyjąc w czasach, gdzie elektronika jest na porządku dziennym nie możemy udawać, że nie istnieje świat poza książkami i planszówkami. Dzieci są wręcz atakowane nowoczesnymi technologiami i o wiele chętniej uczy się z urządzeń elektronicznych, niż ze standardowych książek.

Squla to prawie 50 000 zadań ze wszystkich przedmiotów dla uczniów klas 1 – 6 oraz duża baza quizów, gier i filmów edukacyjnych skierowanych do przedszkolaków.

Zadaniem strony jest przede wszystkim uczyć najmłodsze dzieci poprzez zabawę wykorzystując ekran komputera, telefonu czy tabletu. Wszystkie gry i zadania cechuje duże podłoże edukacyjne. Gry i zabawy przygotowane są zgodnie z  podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej i cały czas na bieżąco aktualizowane. Nawet lepiej niż z podręcznikami. Tutaj mamy cały czas bieżącą wiedzę 🙂

Każdy znajdzie coś dla siebie. Nasze przedszkolaki są zachwycone zadaniami dla najmłodszych. Wspólnie układają puzzle, odpowiadają na pytania. Fajne jest to, że dzięki temu, iż zadania są czytane przez lektora z możliwością ich powtórzenia z platformy mogą korzystać dzieci, które jeszcze nie potrafią czytać.

Czy to jest bezpieczne?

Platforma edukacyjna Squla jest bezpieczna dla dzieci. Jest wolna od reklam, przygotowana i aktualizowana przez grupę pedagogów i edukatorów. Co istotne rodzic może cały czas monitorować postępy dziecka, a także wspierać jego działania dzięki specjalnej aplikacji na tablet, telefon lub komputer.

Squla oferuje konto rodzicielskie, poprzez które rodzice mogą wysyłać dzieciom pochwały, a także tygodniowe raporty z postępami dziecka w Squla.

Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki.
Glenn Doman

Dzięki nowatorskiej formule Squla dzieci lubią się uczyć i więcej się uczą. Chętniej poszerzają swoją wiedzę, a co za tym idzie osiągają lepsze wyniki. Dla nas Squla to gwarancja rozwoju i brak nudy 🙂

POLECANE WPISY