Ciasta i desery, Kulinarne, Śniadania

Warstwowe śniadanie z płatkami kukurydzianymi

28 sierpnia 2017
śniadanie z płatkami kukurydzianymi

Nasze dzieciaki uwielbiają weekendy z kilku powodów. Pierwszy i najważniejszy – mogą dłużej poleniuchować w łóżku. Kolejnym jest duuuużo czasu na śniadanie.

Śniadanie z dziećmi, wspólnie przy stole, jemy każdego dnia. Jednak w weekend zazwyczaj nigdzie nam się nie śpieszy i możemy spełniać swoje zachcianki śniadaniowe, wymyślać najdziwniejsze kombinacje kulinarne i wspólnie najpierw przygotowywać, a potem zajadać.

Tak było także w ostatni weekend. Dzieciaki stwierdziły jednogłośnie, że chcą płatki. Owsianka będzie znów jutro, a skoro mamy niedzielę, to nie mogliśmy poprzestać na zwykłych płatkach zalanych mlekiem czy jogurtem. Oczywiście sprawdzi się tutaj też warstwa nocnej owsianki.

Próbując sprostać ich wymaganiom zaczęliśmy tworzyć warstwowe śniadanie  z płatkami kukurydzianymi, owocami i ulubionym serkiem homogenizowanym.

Warstwowe śniadanie z płatkami kukurydzianymi

Składniki (4 porcje): 

 • 3 szklanki płatków kukurydzianych
 • 300 g serka homogenizowanego lub gęstego jogurtu naturalnego
 • 3 szklanki malin
 • 3 sztuki kiwi
 • 8 moreli
 • szklanka płatków, owoce jeżyny i listki mięty do dekoracji
 • 4 słoiczki lub pucharki

Lubimy, kiedy jedzenie dobrze smakuje, ale także, gdy smakowicie wygląda.

Do podania śniadania wykorzystałam słoiczki, ale mogą to być salaterki, kieliszki czy pucharki do lodów. Ważne, aby naczynie pokazało efekt warstw, które się fajnie komponują.

śniadanie z płatkami kukurydzianymi

śniadanie z płatkami kukurydzianymi

 1. Płatki kukurydziane zblenduj lub pokrusz.
 2. Opłukane maliny zmiksuj. My nie dodajemy nic słodkiego, bo nasze maliny są niesamowicie słodkie. Można dodać łyżeczkę miodu lub syropu klonowego jeśli macie cierpką odmianę.
 3. Kiwi, morele obierz i także zmiksuj na puree. Każde owoce osobno.
 4. Układaj warstwami w naczyniu.
 5. Udekoruj płatkami, owocami i miętą.

To kolejny sposób na wspólne, rodzinne śniadanie, które dają poczucie ciepła rodzinnego domu i buduje poczucie bezpieczeństwa. Wspólne posiłki to także ważne dla emocjonalnego rozwoju dziecka. Dlatego wspólnie z dzieciakami kultywujemy wspólne śniadania, szczególnie, gdy wszyscy jesteśmy w domu.

śniadanie z płatkami kukurydzianymi

Nawet coś tak prostego, jak miska ulubionych płatków zjedzona w towarzystwie rodziców może być jednym z najmilszych wspomnień z dzieciństwa. Jeśli masz, co do tego wątpliwości zapytaj dziecko, co o tym sądzi. Nasze kochają wspólne posiłki 🙂

warstwowy deser

śniadanie z płatkami kukurydzianymi

POLECANE WPISY