Czytelnia, Książki dla dzieci

Wielka księga robali – Yuval Zommer

26 czerwca 2017

Dziś chciałabym Cię zabrać do magicznego świata robali. Wielka Księga Robali zachwyca już od samego patrzenia na nią. Dzięki temu, że dziecko pozna najmniejszych mieszkańców trawników, lasów oraz domów jest duża szansa, że chociaż odrobinę będzie mniej się bać robali. Z większym zaciekawieniem spojrzy na te małe stworzenia, które mija każdego dnia.

Wielka księga robali – Yuval Zommer

Wydawnictwo Wilga oddało w nasze ręce pięknie zaprojektowaną i wydaną książkę, która jest doskonałą zabawę zarówno dla starszych, jak i młodszych dzieci.

Kolejna książka edukacyjna dla najmłodszych 😊😉 Recenzji szukajcie na blogu 🕷🐞🐝🐜

Post udostępniony przez Małgorzata Śmiechowicz (@matczynefanaberie)

Już na początku autor stawia przed czytelnikiem pierwsze zadanie i zaprasza na wielką przygodę z księgą robali.

wielka ksiega robali

Wstęp to piękne zaproszenie do świata robali biegających, fruwających i żądlących. Poznając książkę poznajemy miejsca, gdzie mieszkają robale oraz tworzymy własny sprzęt podglądacza owadów. Młody czytelnik może zaspokoić swoją ciekawość i odpowiedzieć sobie na pytanie – skąd się biorą robaki?

Wielka księga robali

Wielka księga robali - Yuval Zommer

To kolejna książka, która wspiera rozwój dziecka i dzięki której edukacja leśna się rozwija. Podczas wspólnego lub samodzielnego czytania dowiecie się, jakie owady udają korę drzewa, a które ptasie odchody. Nauczycie się rozpoznawać i rozróżniać osy od pszczół, a także poznacie robaki, które mieszkają w domach.

Wielka księga robali - Yuval Zommer

Wielka księga robali - Yuval Zommer

Wielka księga robali - Yuval Zommer

Książka Wielka Księga Robali została podzielona na części. Dzięki temu poznajemy informacje i ciekawostki o chrząszczach, motylach, ślimakach, pszczołach, pająkach, świerszczach i innych. Wszystko przedstawione z niesamowitym poczuciem humoru.

Atlas robali jest doskonałym pomysłem na poszukiwanie robali podczas wędrówki. Książka może być genialnym prezentem dla młodego etymologa. Wydawnictwo Wilga oddało w ręce czytelników książkę, która spełnia rolę zarówno edukacyjną, jak i rozrywkową.

 

zBLOGowani.pl

POLECANE WPISY