Czytelnia, Książki dla dzieci

Zabawy językowe, które ćwiczą mowę

11 września 2017
zabawy językowe które ćwiczą mowę

Już 13 września rynek wydawniczy zostanie wzbogacony o kolejną wartościową książkę, która wspiera rozwój mowy dziecka. Elżbieta i Witold Szwajkowscy, wspólnie z wydawnictwem Wilga oddają w ręce czytelników książkę Zabawy językowe, które ćwiczą mowę. 

Jako rodzice otrzymujemy wspaniałe narzędzie do zabawy z dzieckiem. Zabawy językowe, które ćwiczą mowę to swoista kontynuacja książki Sto wierszyków nowych do ćwiczeń wymowy – czytaj z dzieckiem i słuchaj, jak mówi.

Zabawy językowe, które ćwiczą mowę.

Książka skierowana jest do rodziców, którzy chętnie będą wspierać swoje dzieci w ćwiczeniu wymowy poszczególnych głosek. Zabawy językowe, które ćwiczą mowę to zestaw atrakcyjnych ćwiczeń do pracy dziećmi. To ćwiczenia dla rodziców, którym się chce. Tu nie wystarczy włączyć przycisk w TV i dziecko skupi się na bajce. Konieczne jest zaangażowanie dwóch stron: rodziców i dziecka.

Już na samym początku autorzy zachęcają do skompletowania skrzyneczki logopedycznej, czyli zestawu narzędzi i gadżetów, które pomogą nam w ćwiczeniach.

Zabawy językowe, które ćwiczą mowę

Na profilu FB autorzy prezentują skompletowany zestaw narzędzi. Nam jeszcze trochę brakuje 🙂

Autorzy zebrali ćwiczenia umożliwiają ciekawą i różnorodną zabawę z dzieckiem. Większość zadań i ćwiczeń jest przeznaczonych dla dzieci od 4 lat. Jedynie ćwiczenia na głoski szumiące skierowane są dla pięciolatków.

zabawy językowe które ćwiczą mowę

Przy ćwiczeniach są polecenia skierowane zarówno do dzieci, jak i do rodziców, opiekunów. To fajne zestawienie, przy którym znów dobrze się bawimy. 

zabawy językowe które ćwiczą mowę

zabawy językowe które ćwiczą mowę

Książka Zabawy językowe, które ćwiczą mowę poruszają codzienne problemy dzieci. ćwiczenia pomagają je rozwiązać.

Dzieci ćwiczą wymowę poprzez:

  • wierszyki do uzupełniania
  • wierszyki do powtarzania
  • pytania do krótkich historyjek
  • zagadki
  • zadania na motorykę małą

zabawy językowe które ćwiczą mowę

zabawy językowe które ćwiczą mowę

zabawy językowe które ćwiczą mowę

Elżbieta i Witold Szwajkowscy zachwycają mnie tym, że zwracają szczególną uwagę na to, aby ich teksty były poprawne językowo, prawidłowo zrymowane i zrytmizowane. Nie ma nudy, ale jest dużo zabawy i dowcipu.
Autorzy potrafią przykuć uwagę zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Polecam Wam serdecznie kolejną już książkę tych autorów, a Wydawnictwu dziękuję za możliwość poznania kolejnego dobrze przygotowanego materiału do pracy z dzieciakami.

 

 

 

 

 

POLECANE WPISY