Czytelnia, Książki dla dzieci

Ciało człowieka – książki, gry i zabawki

28 maja 2021

Ciało człowieka jest niezwykle interesujące dla dzieci już od najmłodszych lat. Co ciekawe poznają je wszystkimi zmysłami i w ogóle mnie nie dziwi poszukiwanie przez rodziców różnorakich książek, gier czy innych zabawek z ciałem człowieka.  

U nas temat ciała człowieka przewija się z różnoraką częstotliwością, ale cały czas wszelkie gry, zabawki czy książki witane są entuzjazmem i dzieci chętnie po nie sięgają.  

Postanowiłam zatem zebrać wszelkie gry, książki o ciele człowieka i inne gadżety, które u nas się sprawdziły.  

Takie zestawienia książek są luiane przez Was więc mając na uwadze, jak często zaglądacie do wcześniejszych zestawień na pewno będę je uzupełniać/

Ciało człowieka – książki  

1.  Moja wielka księga odpowiedzi. Moje ciało

Książka o ciele człowieka z okienkami. To jedna z dwóch książek o człowieku z okienkami, która pojawiła się w naszym domu i została na dłużej. Dzieci uwielbiają odsłaniać okienka i odkrywać coś nowego. Tym razem jest to doskonała lekcja anatomii 🙂

2. Ciało człowieka. Pierwsza encyklopedia

Nasze dzieci uwielbiają całą serię Pierwsza encyklopedia, Wydawnictwa Wilga.

Z tej książki dziecko dowie się jak zbudowane jest ciało człowieka, jak należy nie dbać, jakie procesy zachądzą wewnątrz ciała i co jest nam potrzebne do korzystania z pięciu zmysłów. To książka, która może towarzyszyć dziecku przez kilka lat. Najpierw czytana przez roddziców, a później już samodzielnie przez dziecko.

3. Odyseja po ludzkim ciele z profesorem Astrokotem.
Dominic Walliman, Ben Newman

4. Ciało człowieka. Podnieś klapkę.
Diego Mattarelli, Emanuela Pagliari, Enrica Soroldoni

5. Jak to działa? Ciało człowieka

6. Ciało. Jak to działa?

Wydawnictwo Multico poznałam na jednym z Warszawskich Targów Książki i ta książka to jeden z zakupów z tego książkowego święta. Oj, jak brakuje mi takich spotkań.

Marta Maruszczak, autorka książki i cudowny rysownik Tomasz Samojlik stworzyli piękną książkę dla dzieci z ciekawymi pytaniami, hostoryjkami i ilustracjami. Język jest zrozumiały już dla najmłodszych.

Nasi domownicy byli zafascynowani opisami rożnych odglosow ciala; jak bekaniem, puszczaniem bąków, czkawką. Rozdział o dziwnych substancjach wzbudził także duże zaintersowanie.


7. Ciało człowieka. Co dzieje się w środku
oraz Ciało człowieka. Co dzieje się na zewnątrz

To ilustrowane książki dla dzieci z mnóstwem ciekawostek o ludzkim ciele. To fantastyczne podróż wgłąb ludzkiego ciała – tytuł: Co dzieje się w środku ciała. Pozycja Co zieje się na zewnątrz ciała to dużo ciekawostek i faktóe o funkcjonowaniu ludzkiego ciała z zewnątrz. Książki zawierają tak lubiane przez dzieci okienka, zakładki, ale są to pozycje dedykowane dla starszych dzieci. Wydawnictwo Debit oznaczyło te książki jako 8+

8. Gabinet anatomii

9. Ludzie ciało jak to działa. Patrycja Zarawska

Oczywiście książki o tematyce człowieka, czy też samego ciała człowieka to nie wszystko, co znajdziecie. To temat gier, zabawek, które pomagają wchodzić w rolę i poznawać anatomię człowieka.

Ciało człowieka – mata edukacyjna

Kiedy mata od MATAKI dotarła do nas byłam mega pozytywnie zaskoczona jej wykonaniem, jakością materiałów oraz dokładnością elementów, które znalazłam w woreczku. Narządy wykonane są z podwójnej warstwy filcu co sprawia, że otrzymujemy efekt 3D. 

Fajnym rozwiązaniem są także uchwyty, które są doszyte do górnej części maty filcowej. Pozwala to bawić się z dzieckiem zarówno na podłodze, jak i po powieszeniu na scianie.

W zestawie, który jest uszyty w Polsce i jest typowym produktem Hande Made znajdziecie matę z ciałem człowieka + 16 narządów. Dzięki temu, że elementy (narządy) są duże i łatwe do złapania nawet dla małych rączek mata będzie doskonałą propozycją już dla dzieci w wieku 1,5 – 2 lat.

Dobry jakościowo materiał, z którego wykonana jest mata pozwala na zabawę zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

Ciało człowieka – gry, puzzle

1. Biblioteczka Montessori. Ciało człowieka

Ten sensryczny zestaw dla dzieci do poznawania budowy ciała cżłowiek, jego narządów, układów, jest z nami już od kilku lat i cały czas dzieci potrafią się nim doskonale bawić i uczyć jednocześnie.

W zestawie „Ciało człowieka” znajdują się: filcowe modele narządów, 13 kolorowych kart edukacyjnych, książeczka, plakat oraz 4 folie z układami (kostnym, nerwowym, krwionośnym, mięśniowym). To doskonała zabawa inspirowana pedagogiką Montessori.

2. Dzieci kontra rodzice. Ciało człowieka.

To jedna z pierwszych gier z serii Dzieci kontra rodzice, i już po pierwszej rozgrywce została u nas okrzyknieta hitem.

Zasady są bardzo proste: dzieci rywalizują z rodzicami. W grze są pytania specjalnie przygotowane dla dzieci i te specjalne dla rodziców. W sumie są 54 karty, a na nich 156 pytań.

3. Ciało człowieka. Gra edukacyjna. Kapitan Nauka

POLECANE WPISY