Sprawdzone

Najlepszy materac dla dziecka i rodziców

19 czerwca 2021
najlepszy materac na dobry sen

Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz. To zdanie słyszałam zazwyczaj w dzieciństwie w odniesieniu do mojej przyszłości, ale dla mnie idealnie sprawdza się także w poszukiwaniu dobrego łóżka czy materaca. Materac wybieramy raz na kilka lat i warto poświęcić temu trochę czasu i uwagi, aby wybrać najlepszy materac, który będzie wspierał nasz wypoczynek i zapewni najlepszy sen.

Temat wymiany materaca pojawił się u nas na początku roku, gdy zaczęłam myśleć o wymianie łóżka Juniora. Zdałam sobie wówczas sprawę, że w sumie to czas na wymianę wszystkich materacy. Po kilku wizytach w salonach z materacami odpuściłam.

najlepszy materac

Najwięcej czasu na wybór materaca poświęciłam, gdy miały urodzić się dzieci. O dziwo nie patrzyłam wówczas, czy mnie jest wygodnie w moim łóżku (było tak średnio) ale 100% mojej uwagi poświęciłam na najlepszy, najwygodniejszy i odpowiedni dla skóry maluszka materac. Jeśl szukasz najlepszego materaca dla maluszka sprawdź koniecznie materac dla niemowlaka PlantPurTM Baby, w którym nasi przyjacele się zakochali.

PLANTPUR najlepszy materac, jaki mieliśmy

Od ponad miesiąca jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami materacy PlantPurTM Natural. Przyznam, że to pierwsze materace na których mogłabym spać bez prześcieradła, bo są uszyte z bardzo przyjemnych w dotyku tkanin, nic nie gryzie i można zasypiać.  Materace, które towarzyszą każdemu naszemu wypoczynkowi są wykonane w Polsce z materiałów o wysokiej gramaturze, grube, mięsiste i bardzo przyjemne.

Co jest wyjątkowego w materacach PlantPurTM Natural?

Materac do spania PlantPurTM Natural został wykonany z dwóch rodzajów pianek. W pierwszej warstwie wykorzystano ekologiczną piankę PlantPurTM HR z dodatkiem oleju kokosowego. Ta warstwa charakteryzuje się dużą odporność na odkształcenia i jest wyjątkowo elastyczna. Zastosowanie technologi moletkowej gwarantują prawidłowe ułożenie ciała podczas snu, oraz poprawiają krążenie krwi. Nie ma tutaj efektu falowania.

jaki jest najlepszy materac dla dzieci

Drugą warstwę stanowi pianka PlantPurTM Visco zawierająca do 50% olejów roślinnych. W ten sposób zmniejszono ilość substancji ropopochodnych. Materac jest antyalergiczny, z dodatkiem leczniczego ekstraktu z liści aloesu. Jest obłędnie przytulny w dotyku. Dzięki wykorzystaniu olejów roślinnych obniżono do minimum ilość szkodliwych substancji, które mogą przedostawać się podczas snu do organizmu.

Ważną dla mnie funkcjonalnością przy tych materacach jest doczepienie górnej warstwy na zamek błyskawiczny. Pomaga to w utrzymaniu czystości materaca i umożliwia pranie pokrowca. Dodatkowo, kiedy go zużyjemy będzie możliwość wymiany samego górnego materaca bez konieczności wymiany całego.

materac z możliwością prania

 Najlepszy materac na spokojny sen

Wymieniliśmy materace we wszystkich trzech sypialniach. Mam możliwość porównania jak zachowuje się materac przy różnym rozmarze, bo w każdej sypialni jest inny rozmiar. 90×200 trochę większy: 140×200 oraz największy, który pomieści nas wszystkich: 180×200 cm.

Przyznam, że cały czas zastanawiałam się, czy przy dużym wymiarze materaca, który mamy w naszej sypialni nie będę odczuwać, jak osoba śpią obok zmienia pozycję. Materac jest tak skonstruowany, że nie przenosi drgań na drugą stronę, więc żadne ruchy współspacza czy dziecka wchodzącego w nocy do łóżka nie są mi groźne.

Po raz pierwszy mamy materac, który pod wpływem ciepła mięknie i dopasowuje się do ciała. Ta funkcja doskonale wpływa na odpoczynek, zrelaksowanie i odpoczynek kręgosłupa odpodczas snu. Budzę się wypoczęta, czego dawno nie doświadczałam, a śpię tyle samo godzin.

Dzieci także zauważyły, że śpi im się lepiej i że nic ich nie gniecie.

Kiedy rozpakowałam materac – samo jego zapakowanie w specjalny pokrowiec to majstersztyk – to dzieci położyły się i zwyczajnie zasnęły. To był wówczas znak, że będzie lepiej niż myślałam.

najlepszy materac dla dzieci z olejami roślinnymi

Wpis powstał we współpracy z PlantPur.

POLECANE WPISY