Czytelnia, Książki dla dzieci

Książki o dinozaurach

1 listopada 2017
książki o dinozaurach

Książki o dinozaurach pojawiły się u nas dość wcześnie, gdy porównuję zawartość biblioteczek domowych naszych i dzieciaków w zbliżonym wieku.  W najbliższym czasie dinozaury “zatakują” u nas w domu z każdej strony dzięki dinovember. Nawet ten najbardziej ospałe budzą się na figle.
Gramy w gry o dinozaurach, czytamy i oglądamy książki o dinozaurach. Dzieciaki lubią słuchać opowieści zarówno z realistycznymi fotografiami, jak i bajkowych opowiadań w stylu Dinopociągu.

Książki o dinozaurach
– nasza ulubiona dziesiątka

1. Dinozaur na tropie

dinozaur na tropie

Jeśli lubicie detektywistyczne przygody to książka idealna dla Was.
Podczas wyprawy wspólnie z dzieckiem odwiedzicie kilkanaście niezwykłych miejsc – każde z nich jest bajecznie przedstawione. Czeka was wyprawa w góry, wizyta w wesołym miasteczku, a nawet zwiedzanie stolicy świata.

2. Moja pierwsza encyklopedia dinozaurów

Moja pierwsza encyklopedia DINOZAURÓW za pomocą ilustracji opowiada o tych fascynujących zwierzętach, które w wielu wypadkach przypominają zwierzęta współczesne: posiłek długoszyich dinozaurów, opieka, jaką otacza samica majazaura swoje młode, niebezpieczna wędrówka centrozaurów podczas suszy czy walka ankylozaura z tyranozaurem… Z tej książki Twoje dziecko w przystępny sposób dowie się wszystkiego co powinno wiedzieć o świecie prehistorycznych gadów.

3. Dinozaury. Pierwsza encyklopedia

Bardzo interesująca propozycja dla 3 i 4 latków.
Książka podzielona jest na kilka części. Informacje przekazane są w sposób krótki i ciekawy, inspirujący do dalszych poszukiwań.
Ładne, przyciągające wzrok ilustracje, merytoryka dostosowana do wieku odbiorców, a jednocześnie przygotowana tak, że dorosły odbiorca także znajdzie coś dla siebie. Między rozdziałami ciekawe zagadki dla czytelnika.

Zdecydowanie polecam 🙂

 

4.  Seria o Krainie Dinozaurów
od Wydawnictwa Czarna Owieczka

Wydawnictwo Czarna Owieczka przygotowała dla najmłodszych pełne ciepła przygody o dinozaurach. Każda opowieść kończy się opowieścią przedstawioną przez dinozaura. To one same opowiadają o sobie, kiedy żyły, czym się żywiły, ile ważyły.

5. Jak pokonać dinozaury. Strachy na lachy.

Sięgając po książkę, nie byłam pewna, czy zamiast oswoić dzieci ze strachami, nocnymi koszmarami, nie wzbudzę w nich jeszcze większego strachu. Zwłaszcza, że wcześniej Marysia nie wiedział kim jest wampir, czy czarownica. Moje wątpliwości szybko zostały rozwiane.

Okazało się, że to jedna z tych książek , które zabawnym tekstem i śmiesznym ilustracjami pomagają dzieciom przezwyciężyć największe lęki, a wszystko w atmosferze dobrej zabawy.

6. Winnie i dzień dinozaura

“Winnie i Dzień Dinozaura” zaczyna się bez wielkiego wow w muzeum. Czarownica i jej kot oglądają monumentalny szkielet dinozaura. Gdy muzeum ogłasza konkurs na rysunek triceratopsa Winnie postanawia cofnąć się do czasów, kiedy dinozaury żyły na ziemi.
Taka podróż w czasie niezbyt podoba się jej kotu Wilburowi. Cała seria od Wydawnictwa Papilon jest naprawdę urocza. Ilustracje zawierają dużo szczegółów, więc za każdym razem można odkryć coś innego i niezwykłego. Można skupić się na wspólnym czytaniu i oglądaniu rysunków. Dzieciaki często same dostrzegają jakiś szczegół wokół którego tworzą swoją historię.

7. Dobry dinozaur

Ulubieniec filmowy dzieci. Pisałam o filmie i książce. Warto poznać tego małego uroczego dinozaura.

8. Z tatą na dinozaury

Książka, która mnie bardzo zaskoczyła. Co ważne, zaskoczenie było mega pozytywne. Spodziewałam się opowieści bajkowych, a autor przekazuje czytelnikom dużą dawkę wiedzy. Wyprawy są opisane z perspektywy autora i dzieci. Podróżują do miejsc, gdzie można znaleźć szczątki dinozaurów i innych prazwierząt. Wszystkie przygody są zabawnie zilustrowane przez Tomasza Samojlika.

Oczywiście książek o dinozaurach jest dużo, dużo więcej. Pewnie nie sposób odnaleźć je wszystkie.

Chętnie poznam wasze ulubione książki o dinozaurach ♥

print

POLECANE WPISY