Czytelnia, Książki dla dzieci

Książki o dinozaurach

18 lipca 2019
książki o dinozaurach

Książki o dinozaurach pojawiły się u nas dość wcześnie, gdy porównuję zawartość biblioteczek domowych naszych i dzieciaków w zbliżonym wieku.  W najbliższym czasie dinozaury „zatakują” u nas w domu z każdej strony dzięki dinovember. Nawet ten najbardziej ospałe budzą się na figle.
Gramy w gry o dinozaurach, czytamy i oglądamy książki o dinozaurach. Dzieciaki lubią słuchać opowieści zarówno z realistycznymi fotografiami, jak i bajkowych opowiadań w stylu Dinopociągu.

Wpis aktualizowany 18.07.2019 

Książki o dinozaurach
– nasza ulubiona dziesiątka

1. Dinozaur na tropie

dinozaur na tropie

Jeśli lubicie detektywistyczne przygody to książka idealna dla Was.
Podczas wyprawy wspólnie z dzieckiem odwiedzicie kilkanaście niezwykłych miejsc – każde z nich jest bajecznie przedstawione. Czeka was wyprawa w góry, wizyta w wesołym miasteczku, a nawet zwiedzanie stolicy świata.

2. Moja pierwsza encyklopedia dinozaurów

Moja pierwsza encyklopedia DINOZAURÓW za pomocą ilustracji opowiada o tych fascynujących zwierzętach, które w wielu wypadkach przypominają zwierzęta współczesne: posiłek długoszyich dinozaurów, opieka, jaką otacza samica majazaura swoje młode, niebezpieczna wędrówka centrozaurów podczas suszy czy walka ankylozaura z tyranozaurem… Z tej książki Twoje dziecko w przystępny sposób dowie się wszystkiego co powinno wiedzieć o świecie prehistorycznych gadów.

3. Dinozaury. Pierwsza encyklopedia

Bardzo interesująca propozycja dla 3 i 4 latków.
Książka podzielona jest na kilka części. Informacje przekazane są w sposób krótki i ciekawy, inspirujący do dalszych poszukiwań.
Ładne, przyciągające wzrok ilustracje, merytoryka dostosowana do wieku odbiorców, a jednocześnie przygotowana tak, że dorosły odbiorca także znajdzie coś dla siebie. Między rozdziałami ciekawe zagadki dla czytelnika.

Zdecydowanie polecam 🙂

4.  Seria o Krainie Dinozaurów
od Wydawnictwa Czarna Owieczka

Wydawnictwo Czarna Owieczka przygotowała dla najmłodszych pełne ciepła przygody o dinozaurach. Każda opowieść kończy się opowieścią przedstawioną przez dinozaura. To one same opowiadają o sobie, kiedy żyły, czym się żywiły, ile ważyły.

5. Jak pokonać dinozaury. Strachy na lachy.

Sięgając po książkę, nie byłam pewna, czy zamiast oswoić dzieci ze strachami, nocnymi koszmarami, nie wzbudzę w nich jeszcze większego strachu. Zwłaszcza, że wcześniej Marysia nie wiedział kim jest wampir, czy czarownica. Moje wątpliwości szybko zostały rozwiane.

Okazało się, że to jedna z tych książek , które zabawnym tekstem i śmiesznym ilustracjami pomagają dzieciom przezwyciężyć największe lęki, a wszystko w atmosferze dobrej zabawy.

6. Winnie i dzień dinozaura

„Winnie i Dzień Dinozaura” zaczyna się bez wielkiego wow w muzeum. Czarownica i jej kot oglądają monumentalny szkielet dinozaura. Gdy muzeum ogłasza konkurs na rysunek triceratopsa Winnie postanawia cofnąć się do czasów, kiedy dinozaury żyły na ziemi.
Taka podróż w czasie niezbyt podoba się jej kotu Wilburowi. Cała seria od Wydawnictwa Papilon jest naprawdę urocza. Ilustracje zawierają dużo szczegółów, więc za każdym razem można odkryć coś innego i niezwykłego. Można skupić się na wspólnym czytaniu i oglądaniu rysunków. Dzieciaki często same dostrzegają jakiś szczegół wokół którego tworzą swoją historię.

7. Dobry dinozaur

Ulubieniec filmowy dzieci. Pisałam o filmie i książce. Warto poznać tego małego uroczego dinozaura.

8. Z tatą na dinozaury

Książka, która mnie bardzo zaskoczyła. Co ważne, zaskoczenie było mega pozytywne. Spodziewałam się opowieści bajkowych, a autor przekazuje czytelnikom dużą dawkę wiedzy. Wyprawy są opisane z perspektywy autora i dzieci. Podróżują do miejsc, gdzie można znaleźć szczątki dinozaurów i innych prazwierząt. Wszystkie przygody są zabawnie zilustrowane przez Tomasza Samojlika.

9. Dinozaurium

Kolejna cudowna, zaskakująca książka od Wydawnictwa Dwie Siostry. Mamy już dużo książek poświęconych dinozaurom, ale takiego atlasu jeszcze nie było. Musicie go mieć w swojej kolekcji. To istny książkowy diplodok: poraża wielkością, ciężarem i rozmachem.

Otwierając książkę wkraczasz do Muzeum Dinozaurów. Jak w prawdziwym muzeum zwiedzamy kolejne „książkowe sale” – w tym przypadku rozkładówki z poszczególnymi gatunkami.

10. Książki o dinozaurach od Wydawnictwa Ameet

Cudowny świat Dinozaurów

książki o dinozaurach

Pięknie ilustrowana książka wydawnictwa Ameet, która zabiera nas w przeszłość, do cudownego świata dinozaurów. Razem z postaciami z bajek Disneya dziecko poznaje niesamowity świat dinzaurów i wiele ciekawostek dotyczących ich życia. Junior był zachwycony i chętnie słuchał i wskazywał nakróżniejsze dinozaury. Od mięsożernego Tyranozaura, po roślinnożernego diplodoka czy stegozara.

Ciekawym zabiegiem wydawniczym jest umieszczenie słowniczka, co dla starszych, samodzielnie czytających dzieci jest dobrym uzupełnieniem.

Przyznam, że sama z ciekawością czytałam, czy naprawdę Stegozaury miały dwa mózgi.

Seria Dinosaurs

To książki z zadaniami dla wielbicieli dinozaurów, które wydało Wydawnictwo Ameet.
Ja bardzo lubię wszelkie pozycje z zadaniami, szczególnie teraz, gdy Pierworodna już samodzielnie czyta, a kiedy Junior nie wie o co chodzi to chętnie mu wytłumaczy polecenie.

Książki z labiryntami czy innymi zadaniami to mój czas na kawę. To fajne książki do zabrania w podróż, na wakacje.

Lego Jurassic World.
Na tropie dinozaurów

To kolejna seria od Ameet, która zachwyciła Juniora. To LEGO Jurassic World.
Oczywiście jako pierwsza w ruch poszła książka Na tropie dinozaurów, a to dlatego, że załączono do niej figurkę LEGO. Znajdziecie w niej komiksy oraz ciekawe zadania.

Alarm w Dinoparku i Wyzwania znaklejkami Dinoodrycia to kolejna propozycja, którą pokochają wszyscy wielbiciele dinozaurów i naklejek. W książkach znajdziecie także ciekawostki, a w Dinoparku weźmiecie udział w fascynującej przygodzie, która przywraca porządek w parku rozrywki na wyspie.

książki o dinozaurach

Oczywiście książek o dinozaurach jest dużo, dużo więcej. Pewnie nie sposób odnaleźć je wszystkie.

Chętnie poznam wasze ulubione książki o dinozaurach ♥

POLECANE WPISY