Czytelnia, Książki dla dzieci

Elementarz matematyczny i książki do nauki czytania

22 sierpnia 2021

Mamo, a czy ktoś wydał elementarz matematyczny? Czy wszyscy skupili się tylko na nauce literek?

Takie pytanie dostałam kiedyś od Juniora, który podobnie jak Pierworodna chętnie sięga po różne książki dla dzieci. Czasami pytacie, czy dziś warto sięgać jeszcze po książki wspierające rozwój dziecka? Żyjemy w cyfrowym świecie, więc po co czytać! – zaskakują mnie takie komentarze.

Dzisiejszy wpis dedykuję każdemu, kto szuka ciekawych, atrakcyjnych wizualnie i edukacyjnych książek dla dzieci. Nie tylko takich do nauki literek, ale wspierający zarówno rozwój polonistyczny, jak i matematyczny czy przyrodniczy.

Dokładnie chodzi o serię Disney Uczy Wydawnictwa Ameet. Aktualnie korzystając z promocji możesz kupić książki z tej serii w atrakcyjnej cenie, bo dostajesz minimum 25% zniżki.

Doskonale znamy już serię Przygoda z czytaniem, po którą sięgała Pierworodna, a zaraz za Nią Junior.

Co ważne oboje chętnie sięgali po książki do nauki czytania, które są dostosowane do poziomu umiejętności dziecka. Odbiorcami książek mogą być już przedszkolaki, które uczą się czytać metodą globalną, czytają z rodzicami i poznają litery, sylaby, aby zacząć czytać metodą sylabową.

Wszystkie etapy dokładnie opisałam, gdy książki pojawiły się u nas po raz pierwszy TUTAJ

Po nauce metodą sylabową możesz skorzystać z książek, które zostały dedykowane kolejnemu poziomowi i mamy czytanie metodą analityczno – syntetyczną. Co ważne cały czas dziecko może wybierać książeczki z przygodami swoich ulubionych bohaterów.

Książki do nauki czytania

Korzystając z bogatej oferty Wydawnictwa Ameet sięgnęłam w tym roku po elementarze. Znajdziesz wśród nich popularny Elementarz z serii Przygoda z czytaniem, ale także fantastyczny Elementarz ekologiczny i niezastąpiony Elementarz matematyczny – tegoroczną nowość wydawniczą.

Elementarz matematyczny
Disney Uczy

elementarz dla dzieci

W związku z matematycznymi zainteresowaniami Juniora nie miałam wątpliwości, że ten elementarz wzbudzi Jego zachwyt.

Książka została dobrze przemyślana. Znajdziesz tam dokładną instrukcję, jak korzystać z każdego rozdziału. Dziecko może korzystać z niej w pełni samodzielnie jeśli umie już czytać lub w asyście dorosłego.

elementarz matematyczny ameet
matematyka jest wszędzie

Podczas przygody ze znanymi bohaterami Disneya dziecko poznaje różne zagadnienia matematyczne. Poznaje kształty, uczy się pracować na zbiorach, porządkować elementy czy prawidłowo kreślić cyfry. Odkrywa nowe zagadnienia i liczy.

Ćwiczy dodawanie, odejmowanie, mnożenie. Razem ze znanymi postaciami poznaje ułamki, miary. Uczy się korzystać z pieniędzy czy też z kalendarza i zegara.

Podczas rozwiązywania zadań tekstowych trenuje czytanie ze zrozumieniem.

To tytuł przygotowany przez ekspertów w dziedzinie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej i zdecydowanie polecam do nauki przez zabawę z dzieckiem.

elementarz matematyczny spis treści

Jednak sam elementarz to nie wszystko 🙂 Warto sięgnąć także po inne książeczki wspierające edukację matematyczną dziecka. U nas Junior wybrał Disney Uczy! Matematyka na 5! oraz Tabliczka mnożenia.

Oczywiście, że wiem, że ma czas na naukę tabliczki mnożenia, ale On używa mnożenia na co dzień więc taka książeczka jest cały czas elementem zabawy. Taka właśnie powinna być edukacja!

elementarz matematyczny ameet

Elementarz ekologiczny i Jem zdrowo

Książeczka Jem zdrowo to genialna propozycja dla najmłodszych. Dobra książka, aby nie tylko poprzez jedzenie, ale także poprzez odpowiednią literaturę wspierać edukację żywieniową dziecka. A ta jest mi niezmiernie bliska.

Jem zdrowo dla dzieci
książka o jedzeniu dla dzieci
  • W książeczce znajdziesz teksty edukacyjne, proste zadania czy ćwiczenia dla malucha, ale także rady dla rodziców.

  • Wspólnie możecie rozijać zadania poprzez zabranie dziecka do ogródka lub do warzywniaka i pokazanie dziecku warzyw czy owoców nie tylko na obrazku.

  • Korzystając ze wskazówek z książeczki możecie zrobić prawdziwy koktajl czy kanapki.
    Nie poprzestawajcie na suchych ćwiczeniach z obrazkami 🙂

  • Książeczka ma twardą okładkę i papierowe kartki.

Elementarz ekologiczny to kartonowa książeczka dla maluchów. Poprzez zabawę z bohaterami Disneya wspierasz dziecko w poznawaniu otaczającego go świata. Znajdziesz w niej zagadnienia przyrodnicze, sposoby na recykling i propozycje na ekozabawki.

Dużo prostych i wartościowych zagadek i ćwiczeń dotyczących dbania o środowisko, robienia zakupów czy oszczędzania wody i prądu.

Na koniec możecie wspólnie z maluchem sprawdzić, czy Wasze funkcjonowanie w dzisiejszym świecie jest przyjazne środowisku i czy jesteście eko.

elementarz przyrodniczy

Wybór książeczek z serii Disney Uczy jest bardzo duży. Można znaleźć coś dla maluszka i coś dla szkolniaka. Cieszę się, że pojawiają się nowe książeczki. Każdego roku znajdujemy coś dla siebie.

Obserwując dzieci wiem, że takie niewinne zabawy przynoszą dobre efekty podczas szkolnej edukacji. Książka zawsze powinna być dostepna na wyciągnięcie ręki. Jak ostatnio gdzieś przeczytałam czytanie powinno być, jak mycie zębów – codzienną czynnością każdego z nas. Ten nawyk warto wyrabiać już u najmłodszych.

Pamiętajcie jednak cały czas o wspólnym czytaniu, bo ono ma moc nie tylko w przypadku maluchów.
Sama lubię być słuchaczem, a nie tylko lektorem podczas naszych rodzinnych poczytajek 🙂

Jeśli chcecie powiększyć swoją biblioteczkę o nowe pozycję od Wydawnictwa Ameet to koniecznie sprawdźcie promocyjne ceny z okazji nowego roku szkolnego. Można zaoszczędzić minimum 25%

POLECANE WPISY