Czytelnia, Książki dla dorosłych, Kulinarne

Happy Food Green. O roślinnej diecie i szczęśliwym życiu

18 sierpnia 2021

W naszej domowej biblioteczce gości coraz więcej bardzo wartościowych książek o tematyce roślinnej. Książka wydana przez Wydawnictwo Słowne, zatytułowana „Happy Food Green. O roślinnej diecie i szczęśliwym życiu”

Jednak od razu podkreślę, że jest to pozycja zarówno dla wszystkich wegetarian, fleksitarian, jak i osób którzy po prostu dbają o własne zdrowie i dobro klimatu.

Książka jest pięknie wydana, w twardej oprawie i już sama okładka zachęca do czytania. To już trzecia książka duetu szwedzkiego szefa kuchni Niklas Ekstedt i dziennikarza naukowego Henrik Ennarta.

Autorzy podczas pracy i podróży zgłębiają tajniki zdrowego stylu życia. Szukają odpowiedzi na nurtujące pytania, a także sami je stawiają.

Autorzy dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem pokazują, jak wieść szczęśliwe życie oparte na diecie roślinnej.

Skupiają się na odpowiedzi na pytanie, jak zachować równowagę między zdrowiem, smakiem jedzenia i troską o środowisko. Już dawno zrozumiałam, że w diecie roślinnej nie chodzi o szukanie zamienników, chociaż czasami są przydatne. Warto znaleźć swój sposób na korzystanie z warzyw i owoców w codziennej diecie. Mamy ten przywilej, że cały czas jeszcze sady, warzywniaki i pola wydają plony i możemy z tego korzystać.

Happy Food Green – książka dla każdego

W pełni zgadzam się z autorami ksiązki, że zdecydowanie warto jeść więcej produktów roślinnych. Dlaczego?
1. To idealne rozwiązanie dla klimatu
2. Dieta roślinna przeciwdziała epidemii otyłości
3. Obniża ryzyko wystąpienia pandemii w przyszłości.

W Happy Food Green czytelnik znajdzie szczegółową analizę rewolucyjnych wyników badań na temat diety roślinnej. To książka nie tylko z zapleczem naukowym więc i wielbiciele przepisów znajdą coś dla siebie. Aż pięćdziesiąt smacznych przepisów, które pomogą nam zróżnocować i zrównoważyć przygotowywane i spożywane posiłki.

Książka idealnie wpisze się w codzienne działania i wybory osób, które już dziś wiedzą, że jutra może nie być. To doskonały pzewodnik dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z dietą roślinną. To ważna pozycja dla osób zainteresowanych ekologicznym i pełniejszym smaku życiem każdego dnia.

POLECANE WPISY