Dziecko, Sprawdzone

Klocki CARDBLOCKS

25 maja 2020
CARDBLOCKS

Wychodzę z założenia, że klocki zawsze się obronią. Będą idealnym prezentem, fajnym czasem z dzieckiem czy kreatywną podróżą w nieznane. W sumie nie sądziłam, że w temacie klocków może mnie jeszcze coś zaskoczyć, aż pojawiły się u nas konstrukcyjne klocki CARDBLOCKS.

Klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS to nowość Wydawnictwa Egmont, która miała swoją premierę 25 maja br. Egmont został oficjalnym dystrybutorem kreatynych klocków z tektury.

klocki z tektury
klocki cardblocks
Klocki CARDBLOCKS

Klocki CARDBLOCKS to polski produkt oryginalny, pomysłowy i genialny w swojej prostocie. To kartonowe klocki stworzone przez Piotra Nawracała, z miłości do wnuczki, z pasji do poligrafii.

My z miłości do naszych dzieci i wspierając ich nieokiełznaną kreatywność nie poprzestaniemy na tym podstawowym zestawie.

Klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS zabawa dla całej rodziny

klocki cardblocks

Proste kartonowe klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS są alternatywą dla kolorowych i plastikowych zabawek. W bardzo naturalny i nieinwazyjny sposób stymulują zmysły, uczą koncentracji.

Fenomen klocków CARDBLOCKS polega na tym, że każdy element musi zostać przez dziecko samodzielnie złożony. Dopasowywanie i łączenie części, zginanie płaskich powierzchni udoskonalają umiejętności manualne dziecka, szczególnie precyzję ruchów dłoni i palców, oraz rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową. Proponowane zestawy do złożenia pobudzają wyobraźnię przestrzenną dziecka, wymagają zaangażowania i skupienia uwagi, co pozytywnie wpływa na rozwój koncentracji – tak o klockach pisze Agnieszka Jaszczuk, neurologopeda, terapeuta integracji sensorycznej i pedagog specjalny – Tektura, z której są wykonane klocki, może zostać pomalowana przez dziecko farbami, flamastrami czy kredkami, co nada konstrukcji indywidualny charakter. Zabawa z wykorzystaniem klocków CARDBLOCKS pełni funkcję edukacyjną i terapeutyczną dla dzieci w wieku szkolnym oraz starszych. 

Co o klockach CARDBLOCKS
myślą dzieci?

Przyznam, że nie byłam do końca przekonana, że kartonowe klocki mogą zachwycić nasze dzieciaki, które nie jedne klocki miały już w rękach i tworzą magię z najróżniejszych klockowych zestawów.

Okazało się, że dzieciaki są zachwycone. Wymyślaja najróżniejsze budowle i co najważniejsze sprawia im to dużo frajdy.

Najpierw były zaskoczone, że w pudełku nie ma gotowych klocków, a już po chwili spodobało im się, że mogą składać samodzielnie.

klocki konstrukcyjne z kartonu

Marianna szybko stwierdziła, że klocki dają dużo możliwości i zaczęli robić zawody, kto ułoży coś ciekawego z określonej liczby klocków.

klocki kartonowe egmont

Klocki CARDBLOCKS pozwalają stworzyć w zasadzie wszystko, co tylko podpowie wyobraźnia. Raz może to byc super zamek, innym razem statek piracki albo krzesełko dla misia. To fantastyczny towarzysz zabawy zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Klocki sprawdzą się latem i zimą i będą rewelacyjną zabawą, która rozwija wyobraźnię, uczy i wspiera rozwój dziecka.

Co warte jest uwagi wydawca nie poleca rozkładania raz złożonych klocków. Tutaj zatem musisz się liczyć z koniecznością znalezienia dość pojemnego pudełka do ich przechowywania. A może uszyjemy jakiś worek?

Zarówno ja, jak i dzieciaki rekomendujemy taki zakup i polecam Wam taką niespodziankę zrobić swoim dzieciom na przykład z okazji Dnia Dziecka.

POLECANE WPISY