Czytelnia, Książki dla dorosłych, Książki dla dzieci

Zabawy z dziećmi na upały i deszcz

30 lipca 2019

Uwielbiam prace plastyczne i różne prace manualne z dziećmi.
Kiedyś myślałam, że potrzebuję specjalne zabawy na upały, gdy mamy chore dzieci lub gdy pada deszcz. Ostatnie dni upałów pokazują, że podczas takich dni, gdy temperatura przekracza 30 stopni, a często oscyluje w okolicach 40 stopni C warto znaleźć rozrywkę nie tylko na zabawy na dworze, ale i takie w domu, aby uchronić się przed słońcem.

W internecie znajdziecie wiele pomysłów, co można zrobić z kartonu, resztek kolorowych papierów czy nawet darów lasu. Wydawnictwo Martel przygotowało fantastyczny zestaw książek dla wszystkich wielbicieli prac ręcznych z dziećmi. Książki idealne do wykorzystania zarówno w domu, jak i w przedszkolu czy szkole.

Seria Akademia – książki z zabawami dla dzieci

Zabawy z dziećmi na upały - książki

W fantastycznej serii książek Akadamia znajdziecie pomysły na dobrze spędzony czas z dziećmi na wiele, wiele godzin.  Każde dziecko powinno chociaż raz spróbować zrobić coś samemu, aby czuć, jak tę radość, emocje i dumę z własnoręcznie przygotowanych dziecięcych dzieł.

Poczucie dumy sprawia, że dziecko nabiera wiary we własne siły i chętnie przystępuje do kolejnych wyzwań. Rodzice często chcieliby pokazać dziecku, jak wykonać prostą zabawkę, ozdobę, ale nie zawsze wiedzą, jak to zrobić. To nic trudnego!

Zabawy z dziećmi na upały i deszcz – pomysły

W serii Akademia zostało wydanych wiele fantastycznych, pełnych kreatywnych pomysłów oraz twórczych zabawek do zrobienia z dziećmi. To fajny pomysł na zabawy z dziećmi na upały, któe ostatnio nam towarzyszą. W taki dzień lepiej zrobić coś twórczego z dzieckiem w domu.

zlew z kartonu
aparat z kartonu

W każdej książce znajdziesz instrukcję wykonania. Każde zadanie jest bardzo dobrze przygotowane. Zawsze znajdziesz dokładną listę potrzebnych elementów. Lista pozwala dobrze się przygotować do pracy z dziećmi.

Po przygotowaniu niezbędnych elementów z listy możesz skorzystać z dokładnej instrukcji wykonania krok po kroku.

Statek z papieru – zrób to sam!
Jak zrobić statek z papieru – zrób to sam
Zabawy z dziećmi na upały - książki
Akademia wycinania – zrób to sam

My dopiero zaczynamy przygodę z tymi książkami i wiem, że będą one doskonałą pomocą i inspiracją nie tylko na wakacje, ale na cały rok. Wybór jest ogromny.

Możecie wybierać pomiędzy zabawakami z kartonów, tektury, modeliny czy kolorowego papieru. Wśród książek znajdziesz także Akademię gier i zabaw, które zrobicie samodzielnie.

Przed Świętami warto pomysleć o własnoręcznie zrobionym prezencie dla najbliższych, a na pawno pomogą w tym książki: Akademia prezentów bądź Akademia projektowania i Akademia ozdabiania.

Lubicie takie pomoce w zabawie z dziećmi?
Już wkrótce będziemy się chwalić naszymi pracami na instagramie 🙂

POLECANE WPISY