Czytelnia, Książki dla dzieci

Książki o Bożym Narodzeniu dla dzieci

11 grudnia 2014

Książki o Bożym Narodzeniu dla dzieci

Ten wpis został zainspirowany wpisem na FB. Małgosia zapytała mnie o sprawdzone przez nas książki o Bożym Narodzeniu dla dzieci. Postanowiłam podzielić się naszymi pewniakami czytelniczymi.

Czas Świąt to czas, gdy wokół dzieci dzieje się bardzo dużo i nie zawsze wszystko można łatwo i prosto wytłumaczyć. Warto poszukać motywacji, czy wręcz pomocy na takie rozmowy.

Każda z nich ma pomóc nam wprowadzić nasze dzieci w świat Świąt. Nie wszystkie są już w naszym posiadaniu, ale tyle jeszcze Świąt przed nami 🙂 To pierwszy wpis przedświąteczny o książkach.

1. „Misia Marysia – Boże Narodzenie” Nadia Berkane

Misia Marysia Boże Narodzenie

Książeczka z naszej ulubionej serii wydawnictwa Debit o rezolutnej Misi Marysi.
Tym razem wspólnie z małą bohaterką uczestniczymy w ubieraniu choinki, przygotowaniu pierniczków, a także sprawdzimy, czy ciasteczka będą bezpieczne pomimo obecności ulubieńca Marysi Gryzka.

2. „Cecylka Knedelek i Boże Narodzenie” Joanna Krzyżanek

cecylia i knedelek

Świąteczna opowieść utrzymana w pełnej wdzięku atmosferze. To historia o poszukiwaniu choinki, o której zapomniano w ferworze przygotowań. Wieczór wigilijny coraz bliżej i nikt z sąsiadów nie posiada zapasowej choinki, a Gąska uważa, że „Święta bez choinki to jak gąska bez piór!”

3. „Tato, kiedy przyjdzie Święty Mikołaj?” Markus Majaluom

tato kiedy przyjdzie swiety mikolaj

Jedno z większych zaskoczeń poszukiwań książek o Świętach. Mądra i pełna ciepła.

4. „Dwanaście prezentów dla Świętego Mikołaja” Mauri Kunnas

dwanascie prezentow dla mikolaja

To opowieść o małym skrzacie. Jasiek przez kolejnych dwanaście przedświątecznych dni zamierza obdarowywać Świętego Mikołaja prezentem. Okazuje się, że aby sprawić komuś radość – w tym wypadku Jasiek poszukuje aż 12 prezentów – nie potrzeba worka pieniędzy. Oryginalny pomysł i trochę dobrych chęci zdziałają cuda.

5. „Cudowne święta” Wanda Chotomska

kubus puchatek boze narodzenie
Kubuś Puchatek w wersji świątecznej.
To ulubieniec zarówno mój, jak i Pierworodnej. Książeczka zawiera opowieść o sensie obdarowywania i otrzymywania prezentów. Maluch może uczyć się razem z Puchatkiem liczyć do 10, a wspólnie z Królikiem przygotować ciasteczka na choinkę. Na koniec wspólnie z dzieckiem można pośpiewać zimową piosenkę.

6. „Wigilia Małgorzaty” India Desjardins

wigilia malgorzaty
Wzruszająca książka obrazkowa o tym, że w Wigilię naprawdę zdarzają się cuda.
U nas znajduje się na liście prezentów 🙂

7. „Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka” Petr Horáček

gaska zuzia

Polsko-angielska bajka wigilijna. Fajny sposób na naukę poprzez zabawę angielskiego.
Jeśli dziecko ma takie zajęcia językowe w przedszkolu to większość słówek będzie mu już znane.
To opowieść o dzielnej gąsce Zuzi, która wyrusza w Wigilię w niebezpieczną podróż, aby zdobyć gwiazdkę z nieba na świąteczną choinkę.

8. „Franklin i Boże Narodzenie” Bourgeois Paulette, Clark Brenda

franklin boze narodzenie

To kolejna książka z serii przygotowania do Świat z ulubionym bohaterem. Jeśli dziecko zna Franklina będzie zachwycone. Jeśli nie ogląda bajek w TV to doskonały sposób na pierwszy krok do nowej znajomości. To książeczka z opowieścią i naklejkami, które tak są uwielbiane przez naszą Pierworodną. Ciekawa propozycja, która uruchamia w dziecku wyobraźnię poprzez zgadywanki, naklejki, a potem już pozostaje przygotowanie cynamonowych grzanek na Święta.

Oczywiście książek o Bożym Narodzeniu znajdziecie jeszcze więcej. Skupiłam się głównie na takich, które można czytać już najmłodszym dzieciom, a jednocześnie trochę starsze nie uciekną z kanapy z nudów.

Jeśli macie swoje ulubione pozycje książkowe o Bożym Narodzeniu piszcie w komentarzach. Może dzięki temu uzupełnimy naszą biblioteczkę o kilka ciekawych książek.


Zobacz także: 

Zestawienie Książki o Bożym Narodzeniu cz 2. 

Książki o Bożym Narodzeniu dla dzieci cz. 3

* Zdjęcia pochodzą ze stron wydawnictw

 

POLECANE WPISY