Czytelnia, Książki dla dzieci

Książki o Bożym Narodzeniu dla dzieci cz.3

9 listopada 2016
Książki o bożym narodzeniu

Dziś u nas spadł pierwszy śnieg w tym roku. Idealnie wpasował się moją dzisiejszą propozycję dla wielbicieli książek o zimie i poszukujących książki o Bożym Narodzeniu dla dzieci. Przygotowania do Świąt to także książki o tematyce bożonarodzeniowej. Wiele z nich już znacie dzięki wcześniejszym moim wpisom. W tym roku pojawiły się kolejne. Czytamy o najcudowniejszych rodzinnych świętach już od połowy października.

Książki o Bożym Narodzeniu dla dzieci

Zapraszam na tegoroczne propozycje dla dzieci 🙂

Książki o Bożym Narodzeniu

„Kubuś i przyjaciele. Pierwsza gwiazdka z Kubusiem. Poradnik świąteczny” 

Pierwsza gwiazdka z Kubusiem

Książka, którą znalazłam przypadkiem i uważam, że każdy wielbiciel Kubusia Puchatka powinien mieć ją w swoich zbiorach. Wspólnie z Kubusiem i jego przyjaciółmi przygotujecie świąteczne ozdoby choinkowe, upieczecie Tygrysie pierniczki i ozdobicie swój dom oryginalnymi ozdobami przygotowanymi wspólnie z dziećmi. Ładnie wydana pełna pomysłów i kolorów.

„Przygody supermikołaja” oraz „Nowe przygody supermikołaja”


To opowieść bożonarodzeniowa dla starszych dzieci. To powieść pełna humoru i magii, ale i z pewnym przesłaniem: dzieci nie zawsze potrzebują materialnych prezentów. Czasami nasz czas jest ważniejszy, nasza miłość bardziej pożądana, a nasze zrozumienie ich świata i problemów spełnieniem marzeń.
Dzięki tej bajce nasze święta na pewno nie będę nudne.

„Boże Narodzenie w Bullerbyn”

boze narodzenie ksiazki dla dzieci

Nie pamiętałam tej opowieści z mojego dzieciństwa i chętnie przeczytałam ją z Marianną, która ledwo skończyłam czytać zaczęła pytać, czy będzie więcej. Książka jest piękna. Piękny i prosty tekst Astrid Lindgren, zjawiskowe ilustracje Ilon Wikland.

„Boże Narodzenie w Bullerbyn” to jeden z rozdziałów książki „Dzieci z Bullerbyn”, wydany w formie oddzielnej książeczki. Dzieci mogą poznać zwyczaje bożonarodzeniowe szwedzkich przyjaciół. Książka jest doskonałym początkiem rozmów o zwyczajach świątecznych i zimowych przygotowaniach do najbardziej rodzinnych Świąt.

„O Mikołaju, który zgubił prezenty”

o mikolaju który zgubił prezenty

To piękna historia, która uświadamia, jak ważne jest samo obdarowywanie prezentami, a nie to jaki prezent dostaniemy. Cudowna opowieść o przyjaźni, wzajemnej pomocy i chęci dzielenia się z innymi, czyli tym wszystkim co najważniejsze w życiu, nie tylko w czasie Bożego Narodzenia.

„Zima na ulicy czereśniowej”

zima na ulicy czereśniowej

To wyjątkowa książka, jak wszystkie z tej serii. To książka, którą tworzysz razem z dzieckiem. To Wasze opowieści żyją podczas obcowania z książką. Przygotowania do Świąt na ulicy Czereśnowej są pełne ciekawych zdarzeń, wokół ludzie ubierają choinki, kupują prezenty. Dzieci cieszą się z padającego śniegu i lepią bałwana. Koniecznie sprawdźcie, jak ten wyjątkowy czas spędzili mieszkańcy ulicy Czereśniowej.

Święta Tupcia Chrupcia

Boże Narodzenia Tupcio Chrupcio

Boże Narodzenie to jeden z piękniejszych okresów także u rodziny małej myszki. Tupcio Chrupcio, podobnie jak inne dzieci, nie zawsze zachowuje się idealnie, a czas Świąt to okres, gdy dzieci oczekują prezentów, a nie rózgi. Tupcio, dzięki ptaszkowi uczy się, że trzeba być dobrym dla innych, pomagać im. Książka w pięknym świątecznym klimacie z przesłaniem.

Antek uwielbia wszystkie opowieści o małej myszce ♥

Na blogu znajdziecie także piękną i kreatywną publikację Basia i zwierzaki

książki o bożym narodzeniu

oraz książkę, która jest swoistym kalendarzem adwentowym, czyli Święta dzieci z dachów .

książki o bożym narodzeniu

Przypominam także wcześniejsze zestawienia i chętnie poznam coś nowego. Macie swoje ulubione książki w tym temacie?

 

Książki o Bożym Narodzeniu dla dzieci

 

Książki o Bożym Narodzeniu dla dzieci cz. 2

Hurra, są Święta

POLECANE WPISY