Dziecko, Sprawdzone

Loteryjka – gra na miejscu i na wynos Kapitan Nauka

27 czerwca 2019
loteryjka

Gra planszowa nie musi być skomplikowana i naszpikowana gadżetami, aby dziecko chętnie po nią sięgnęło. Taka jest właśnie Loteryjka.
Kapitan Nauka jest dla mnie synonimem samego dobra dla dzieci więc chętnie sięgamy po nowości tego wydawnictwa.

Gra o kosmosie
Kosmos

Dzisiaj chciałam Wam pokazać cudowne gry z serii Loteryjka. W ofercie Wydawnictwa Kapitan Nauka znajdziecie 8 loteryjek, a każda z nich o innej tematyce i dostosowana do wieku dzieci.

  • Kolory (2+)
  • Zwierzęta  (2+)
  • Świat (3+)
  • Ubrania (3+)
  • Kosmos (4+)
  • Pory roku (4+)
  • Recykling (4+)
  • Rodzinka (4+)

Gra planszowa dla najmłodszych, czyli co to jest Loteryjka?

Gra Loteryjka polega na wyszukiwaniu szczegółów oraz jak najszybszym przyporządkowaniu obrazka znajdującego się na żetonie do odpowiedniego miejsca na planszy. W każdym zestawie znajduje się 6 kolorowych plansz z ciekawą, dostosowaną do wieku grafiką oraz 36 żetonów.
Każda gra zawiera także instrukcję.

Gra Kosmos loteryjka 4+
Kosmos
loteryjka Kosmos

Loteryjka to idealna gra planszowa do rozpoczęcia przygody ze światem planszówek. To proste gry, pobudzające ciekawość i wspierające zabawę oraz zaangażowanie emocjonalne dziecka. Podczas zabawy dziecko rozwija spostrzegawczość, ćwiczy koncentrację i koordynację wzrokowo-ruchową. Już najmłodsze dzieci mogą ćwiczyć również umiejętność rozpoznawania i nazywania przedmiotów, osób, kolorów i miejsc.

loteryjka Kapitan Nauka
gra loteryjka rodzinka i recykling

Loteryjka – jak grać,
aby się nie znudzić?

Wydawca pomyślał, o tym, że w grę moga grać młodsze i starsze dzieci. Tak, jak u nas rodzeństwo chętnie siada razem do gry, ale trzeba tę grę dostosować do możliwości. W zwykłych planszówkach czasami musimy wymyślać nowe, swoje zasady, aby każdy mógł zagrać. Tutaj zrobiono to za nas.

W instrukcji znajdziecie 4 warianty. Najprostrzy wariant, nazwany wariantem dla graczy pełzaczy polega na dopasowaniu żetonu do konkretnej planszy.
Kolejna opcja to poziom wyżej dla graczy wymiataczy i tutaj na stole/podłodze lądują wszystkie plansze i wszystkie żetony.
W trzecim wariancie dołączamy opcję memo, a czwarty to już hicior dla graczy rozrabiaczy i wszystkie chwyty są dozwolone.

loteryjka dla 3 latka
gra planszowa dla najmłodszych
loteryjka od Kapitan Nauka

Ja dopisuję te gry do gier planszowych idealnych do zabawy w domu i na podwórku. Zabieramy je także na wakacje. To już kolejna propozycja od Wydawnictwa Kapitan Nauka, która jeździ z nami.

POLECANE WPISY