Czytelnia, Książki dla dzieci

Moje szczęśliwe życie – o uczuciach oczami dziecka

22 listopada 2017
moje szczęśliwe życie

Moje szczęśliwe życie to nasze pierwsze spotkanie z Dunią. Po przeczytaniu tej książki wiem, że ta pogodna dziewczynka zostanie u nas na dłużej i na pewno sięgniemy po kolejne przygody Duni.

Dunię poznajemy w wieczór poprzedzający jej pierwszą wyprawę do szkoły.

Moje szczęśliwe życie – opowieści o Duni

moje szczęśliwe życie

Ta niepozorna książeczka wydawnictwa Zakamarki zawiera ciepłą opowieść. Opisana historia jest jak życie. Momentami słodką, a innym razem z odrobiną goryczy. Moje szczęśliwe życie to opowieść o prawdziwym życiu, przepełnionym radościami, a później smutniejszymi chwilami. To opowiadanie o potrzebie akceptacji, byciu potrzebnym, samotności, tęsknocie oraz bardzo ważnej w życiu każdego człowieka przyjaźni.

Moje szczęśliwe życie

U nas pojawiła się w domu dzięki księgarni natuli, w której za każdym razem znajduję piękne i wartościowe książki zarówno dla siebie, jak i dla dzieci. Dziś Marysia jeszcze nie umie jej czytać samodzielnie, ale wspaniale wykorzystuje ją do odnajdywania pierwszych liter, które już na. Ta książka doskonale sprawdzi się dla początkujących czytelników. Czcionka dostosowana do młodego czytelnika, a rozdziały nie są zbyt długie.

To piękna książka z nutą przesłania terapeutycznego. Czytając opowieść o Duni wspólnie z dzieckiem obserwujemy, jak można sobie radzić w nowych, nie zawsze przyjemnych dla dziecka, sytuacjach.

Z kart książki bije cudowny spokój i harmonia. Pomimo niesprzyjających okoliczności dziewczynka potrafi znaleźć pozytywne spojrzenie na życie i otaczających ludzi. To trochę, jak w duńskiej filozofii hygge – cieszenie się z małych rzeczy, robienie rzeczy które cieszą oraz wyszukiwanie radości w każdym działaniu.

Marianna już dziś pyta, czy są jakieś kolejne książki o Duni i co słychać u Jej przyjaciółki Fridy. Porównuje ich przyjaźń do swojej przyjaźni z najlepszą przyjaciółką z przedszkola.

Moje szczęśliwe życie

Moje szczęśliwe życie

Na listę prezentów wpisaliśmy zatem książki o dalszych przygodach tej radosnej, pełnej optymizmu dziewczynki:

  • Moje serce skacze z radości
  • Kiedy ostatnio byłam szczęśliwa
  • Życie według Duni

Znacie tę książkę? Może polecicie nam inne książki z tak pozytywnym nastawieniem dzieci do zmian?

 

POLECANE WPISY