Czytelnia, Dziecko, Książki dla dzieci

Rymowane zagadki matematyczne –

1 września 2019
Rymowane zagadki matematyczne

Rymowane zagadki matematyczne to kolejna wspaniała książka autorstwa Elżbiety i Witolda Szwajkowskich. Są autorzy po których sięgam w ciemno. Tak jest właśnie z tym duetem. Tym razem książka tych autorów została wydana przez doskonale nam znane Wydawnictwo Kapitan Nauka.

Takie połączenie to zapowiedź dobrej książki.
Zagadki zebrane w książce są doskonałym urozmaiceniem pierwszych kroków w nauce matematyki.

Rymowane zagadki matematyczne

Rymowane zagadki matematyczne to zbiór rymowanych wierszyków, które fantastycznie przykuwają uwagę dzieci i rozwijają poczucie rytmu.

 Rymowane zagadki matematyczne Szwajkowscy

Książkę rozpoczyna piękny wstęp w formie rymowanki, który wprowadza dziecko w świat liczb jednocyfrowych.  
Kolejne rozdział to proste dodawanie dwóch liczb, kilku liczb, odejmowanie dwu i kilku liczb. Po tej rozgrzewce możesz zacząć z dzieckiem bawić się zadaniami rymowankami związanymi z kolejnością. Rozwiązaniami tych zagadek są liczby określające „który z kolei”.

Każdy rozdział to zbiór fantastycznie dobranych wierszyków.
Do wierszyków dołączone są dodatkowe pytania o przedmioty, zjawiska, zdarzenia. Zatem każda zagadka matematyczna to nie tylko odpowiedź na zadane zadanie matematyczne, ale także poznawanie świata poprzez odpowiedzi na pytania oraz opowieść o tym, jak uzyskało się wynik.

Czasami wierszyk trzeba przeczytać kilka razy, powtórzyć fragmentami, ale dla dzieci to wspaniała zabawa.

To już kolejna książka z matematyką w tle. Jest ona jednak zupełnie inna niż wczęsnijsze Matematyka ze sznurka i guzika czy Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodę.

Książka nie jest jednorazową przygodą. Zagdaki można wykorzystywać wielokrotnie, można dopoiadać swoją historię, a nawet zmieniać liczebniki.

Dlaczego warto sięgnąć po książkę Rymowane zagadki matematyczne?

Autorzy, czyli Elżbieta i Witold Szwajkowscy, jak zwykle wykonali kawał dobrej roboty. Rymowane zagadki matematyczne wspierają dzieci w nauce podstaw matematyki. Wymagają myślenia przyczynowo-skutkowego i pomagają zbudować przekonanie, że matematyka nie jest trudna. Pokazują, że nauka to dobra zabawa, a doświadczając zabawy nawet nie zauważamy, jak fajna jest nauka.

POLECANE WPISY