Czytelnia, Książki dla dzieci

Rymowanki przedszkolaka

21 czerwca 2017
rymowanki przedszkolaka

Rymowanki przedszkolaka zawitały do nas w tym roku ponownie. Tym razem w nowej odsłonie, jako Rymowanki i piosenki przedszkolaka.
Mamy taki niepisany zwyczaj, że jak kupujemy jakiekolwiek książki dla siebie to zawsze poświęcamy też czas na znalezienie czegoś wartościowego i ciekawego dla Pierworodnej. Tak było i tym razem. Jakiś czas temu skorzystaliśmy z pobytu u dziadków Pierworodnej i wybraliśmy się do empiku. Każde z nas znalazło coś dla siebie, a potem zaczęłam przeglądać uginające się od dziecięcych książeczek półki w dziale dla dzieci. Wybór zawsze jest trudny. Tym razem wybraliśmy Rymowanki przedszkolaka, książkę wydawnictwa Wilga.

Rymowanki przedszkolaka

Rymowanki przedszkolaka

Fakt, jak zawsze było tego dużo i  cieszę się, że wybrałam to, co  Mariannka uwielbia, a dla mnie to trochę powrót do czasów dzieciństwa
i dobrze mi znanych wierszyków. W książeczce wydawnictwa WILGA znajdziecie 40 utworów z pięknymi, kolorowymi ilustracjami Zbigniewa Dobosza.

Rymowanki przedszkolaka

Dlaczego podkreślam obecność dobrze dobranej grafiki?
Ostatnio trafiałam na jakieś paskudztwa i jestem wyczulona na ilustracje dla dzieci.
Dziecko obcuje z nimi niejednokrotnie, co wyrabia w nim poczucie pewnej estetyki.

Rymowanki przedszkolaka

Książkę kupisz TUTAJ

Aktualizacja 21.06.2017

Rymowanki i piosenki przedszkolaka

rymowanki i piosenki przedszkolaka

Rymowanki i piosenki przedszkolaka to kolejna pięknie wydana książka od Wydawnictwa Wilga, która ujrzała światło dzienne w tym roku.

Dzięki tej książce dziecko może rozwijać nie tylko słownictwo i dykcję, ale także ćwiczyć pamięć i doskonale bawić się podczas słuchania prostych rymowanek.

rymowanki i piosenki przedszkolaka

Ilustracje, tak jak w poprzedniej edycji, zostały przygotowane przez Zbigniewa Dobosza. Książka została wzbogacona o kilka nowych wierszyków oraz piosenki, które sama pamiętam z dzieciństwa.

rymowanki i piosenki przedszkolaka

To książka, której nie może zabraknąć w domowej biblioteczce. To także doskonała pozycja książkowa na wycieczki i czytanie przed snem lub, gdy pogoda nie pozwala na zabawy na dworze.

 

 

zBLOGowani.pl

POLECANE WPISY