Czytelnia, Książki dla dzieci

„Tupcio Chrupcio” książki dla przedszkolaków

14 marca 2017
Tupcio Chrupcio

Tupcio Chrupcio – Topo Tip, czyli piękne bajki z przygodami radosnej i ciekawej świata małej myszki. Nie pamiętam dokładnie kiedy Tupcio zawitał u nas. Na pewno towarzyszyła nam już podczas przygotowań Antosia do rozpoczęcia przygody z przedszkolem. Autorką polskiej wersji jest Eliza Piotrowska, znana ze swoich publikacji w „Misiu” i „Świerszczyku”.

Tupcio Chrupcio

Tupcio Chrupcio

Odkąd jestem mamą obserwuję pewną sezonowość miłości dzieci do konkretnych książek i ich bohaterów. Kiedy Pierworodna była mała uwielbiała książeczki z Peppą i Misią Marysią. Ten etap w ogóle ominął Juniora. Peppa nie wzbudziła większego zainteresowania, poza jedną czy dwiema książeczkami. Od razu była miłość do Elmera oraz Tupcio Chrupcio zawładnął Jego sercem. Pod wpływem oglądanych bajek pojawił się potem Tomek.
Aktualnie nasza kolekcja książek Tupcio Chrupcio jest coraz większa, ale Junior potrafi niejednokrotnie przypomnieć, że nie mamy jeszcze wszystkich opowiadań 🙂

Tupcio Chrupcio to wartościowa seria książek
dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Wydawnictwo Wilga wydaje je w ramach akcji „Wychowanie przez czytanie”.
Propaguje w ten sposób zarówno czytanie z dziećmi, jak i namawia do rozmowy o książce po jej przeczytaniu.
Każda książka ma przygotowany zestaw 5 pytań dzięki którym możemy zweryfikować, czy dziecko zrozumiało czytaną historię.
Zestaw pytań można zawsze rozbudować, a taka rozmowa pomaga w budowaniu więzi z dzieckiem.

Tupcio Chrupcio

Tupcio Chrupcio
„Tupcio Chrupcio” stanowi doskonały pretekst do rozmowy z dzieckiem na różnorodne tematy. Przygody Tupcia pokazują dziecku, że pojawiające się nowe zachowania, zwyczaje, problemy i ograniczenia w życiu są normalne. To kolejne etapy rozwoju dziecka i poznawania przez niego świata. Dzięki obserwowaniu małej, przyjaznej myszki dziecko przekonuje się, że może także zasnąć bez obaw, zostać na noc u dziadków, czy zacząć dbać o zęby lub czasami przegrać podczas zabawy.

Tupcio Chrupcio

Tupcio Chrupcio

Tupcio Chrupcio

Cała seria książek Tupcio Chrupcio jest wydana z bardzo dużą starannością. Książki mają sztywną oprawę, są zszyte i już sama okładka wręcz krzyczy, żeby zacząć ją czytać. Na specjalne wyróżnienie zasługują także przepełnione bogatymi szczegółami ilustracje Marco Campanella. Ilustracje dzięki swej szczegółowości można także wykorzystać do rozmów o otaczającym świecie z dzieckiem. Kolory książek mogą posłużyć do nauki kolorów lub ich powtarzania.
Dzięki dużej czcionce opowiadań książka jest idealna dla dzieci samodzielnie czytających, a także dla dziadków, którzy często narzekają na małe literki bajek dla dzieci.

Tupcio Chrupcio

Tupcio Chrupcio

Tupcio Chrupcio

Wiem, że nie szybko pożegnamy tę sympatyczną myszkę w naszym domu. Aktualnie czytam ją zarówno Marysi i Antosiowi. Na dzisiejszy wieczór czeka na nas „Tupcio Chrupcio. Nie umiem przegrywać”.

Jeśli nie znacie jeszcze Tupcio serdecznie polecam. Co czytacie aktualnie dzieciom?

Najlepsza cena książek Tupcio Chrupcio

 

 

 

POLECANE WPISY