Dziecko, Sprawdzone

Tomcio i wiosenne porzadki – gra dla 3 latka

25 kwietnia 2017

Tomcio i wiosenne porządki to kolejna gra z serii Zagraj ze mną wydawnictwa Egmont. To gra planszowa, w którą możemy grać całą rodziną, gdyż już Junior doskonale sobie radzi z jej elementami. Dzieci traktują planszówki jako doskonałą zabawę, a ja obserwuję jak wiele dzięki nim się uczą i doskonalą swoje wcześniejsze umiejętności.

Tym razem gra stała się punktem wyjścia do dyskusji o porządkach, szanowaniu pracy innych i dbaniu o nasze naturalne otoczenie.

 Tomcio i wiosenne porzadki - gra planszowa dla 3 latka

Tomcio i wiosenne porządki
– gra planszowa dla 3 latka

Gra  planszowa to doskonały sposób na pogodzenie zabawy z nauką i czas, gdy wzmacniamy więzi ze swoimi dziećmi.

Egmont po raz kolejny przygotował dobrą grę w pięknym wydaniu.

Cechą charakterystyczną serii Zagraj ze mną są piękne drewniane elementy. Tak jest także tym razem. Gra zawiera drewnianą figurkę, kostkę oraz drewniane dyski. Już po jej rozłożeniu zachęca do zabawy. To, że elementy są twarde i stosunkowo odporne na zniszczenia to kolejny plus. W samej grze jest dużo natury, którą cenimy, a także bardzo znamienny temat przewodni – porządki.

Wiosna sprzyja porządkom zarówno w domu, jak i wokół nas. Sprzątamy ogrody, lasy, rzeki. Uczymy też prawidłowych zachowań dbania o porządek nasze dzieci.

Gra jest kolorowa i ładnie wygląda. Rozłożona gra imituje okrągły pokój z rozrzuconymi pośrodku przedmiotami.

Tomcio i wiosenne porzadki - gra planszowa dla 3 latka

Zadaniem graczy jest uporządkowanie wszystkich pomieszczeń. Jeśli w grę grają starsze dzieci można wybrać wariant trudniejszy, gdzie wszystkie elementy zostawiamy odwrócone na środku.

Dzięki grze dla 3 latków Tomcio i wiosenne porządki dzieci uczą się:

  • rozpoznawać kolory
  • sprzątać po sobie
  • dopasowywać kształty
  • zasad współzawodnictwa
  • rozwijają zdolności manualne
  • ćwiczą logiczne myślenie
  • uczy się radzić sobie z własnymi emocjami
  • dostrzegać porządek i jego brak w otaczającym świecie, w przyrodzie.

 

Porządek to stan, który otrzymaliśmy w darze od natury i warto zdać sobie sprawę z tego jak najszybciej. Gra może posłużyć do rozpoczęcia dyskusji o konieczności obecnośc pewnych rzeczy w konkretnych miejscach. Warto dziecku uświadamiać, że dbanie o otaczające nas środowisko to istotne zadanie dla nas, dla ludzi, którzy korzystają z zasobów matki Ziemi.

Przyczynkiem do takich rozmów może być wiele zabaw, książek czy filmów.

Już wkrótce będzie można obejrzeć pierwszy polski pełnometrażowy film na temat zmiany klimatu i nieuchronnej rewolucji energetycznej. Reżyserem filmu jest dokumentalista Łukasz Bluszcz, a producentami Fundacja WWF Polska oraz stacja Discovery Channel Polska.  Film „Punkt Krytyczny Energia OdNowa” zostanie pokazany na festiwalu Docs Against Gravity w Warszawie 14 maja i podczas Rodadshow z pokazami filmów w 8 miastach Polski: Krakowie, Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Szczecinie, Katowicach, Łodzi, Lublinie i dwóch za granicą: Berlinie i Brukseli.

Bilety na specjalne pokazy filmu „Punkt krytyczny – Energia odNowa”, zakończone debatą z udziałem ekspertów są dostępne na stronie energiaodnowa.pl

 

 

POLECANE WPISY