Czytelnia, Książki dla dzieci

Tomek i przyjaciele. Złota księga bajek

30 października 2016
Złota księga bajek tomek i przyjaciele

Antoni od tygodnia ma nową miłość książkową.
Ostatnio dzięki współpracy z wydawnictwem Egmont do naszej „Tomkowej kolekcji” dołączył piękny zbiór trzynastu opowiadań z bohaterami z wyspy Sodor. Tomek i przyjaciele. Złota księga bajek skradła Jego serce w całości. Głównego bohatera i Jego przyjaciół Antoś poznał niedawno, bo kilka tygodni temu. Fascynacja małą niebieską lokomotywą jest ogromna i zaraża nią całą rodzinę 🙂 Opowieści o Tomku są pełne przygód i wyzwań, a „w świecie Tomka niebo nigdy nie jest na długo zasnute chmurami”.

„Tomek i przyjaciele. Złota księga bajek” Wydawnictwo Egmont

Święty Mikołaj ma już całą listę marzeń z Tomkiem w roli głównej do spełnienia.

tomek i przyjaciele wielka księga bajek

Niedawno sobie jednak uświadomiłam, że pierwsza była książka „Tomek i przyjaciele. Tomek i ekspres”wydawnictwa Egmont, która oprócz samej opowieści o przygodach na wyspie Sodor zawierała małą zabawkę Tomka oraz naklejki, dzięki którym można było czytać opowiadanie naklejając je w odpowiednie miejsca. Książka się spodobała, a mała niebieska lokomotywa przypadła naszemu dwulatkowi do gustu.

Prawdziwa przygoda z Tomkiem zaczęła się po obejrzeniu bajki na MiniMini plus, którą raz włączył tata i teraz, gdzie się nie obejrzę to jakaś lokomotywa.
Dla niewtajemniczonych – Tomek to niebieska lokomotywa z numerem 1. Jest małą, zawadiacką lokomotywą, która ciężko pracuje i zawsze stara się być „bardzo użyteczną lokomotywą”.

W zbiorach Antosia jest szczotka do zębów, lunch box, zeszyty, kolorowanki, elektryczna kolejka, była wizyta w kinie i „Wielki pościg” oraz coś, czego nigdy nie jest za dużo: książki. Nie wiem, co będzie następne, ale widzę, że nie tylko Antka to wciąga 🙂

tomek i przyjaciele wielki wyścig

Pięknie wydana książka niedługo cieszyła się swoim fabrycznym wyglądem, gdyż Junior postanowiła się z nią nie rozstawać przez 24 godziny na dobę. Zabierał ją wszędzie, nawet z nią spał, a każda podróż do i z przedszkola okraszona była Jego opowiastkami, o tym, co spostrzegł na kartach książki.

tomek wielki wyścig

Czytając o przygodach lokomotyw dzieci i rodzice na nowo przeżywają wiecznie żywe historie o przyjaźni i wzajemnym zaufaniu. Opowiadania o znanych bohaterach wzruszają, bawią i rozbudzają wyobraźnię. Książka przyciąga pięknymi ilustracjami i wciągającymi opowiadaniami, które pozwalają dziecku wręcz tworzyć nowe historie.

tomek i przyjaciele wielki wyścig

Wydawnictwo przekazało w ręce czytelników doskonałą publikację, z której ucieszy się każde dziecko. Warto o niech pamiętać zastanawiając się nad prezentem w postaci książki na Mikołajki czy Boże Narodzenie.

 

 

 

 

Recenzja powstała w ramach współpracy z: 

 

 

POLECANE WPISY