Dziecko, Sprawdzone

Ubongo Lines -zabawa w prezencie

24 listopada 2021
ubongo lines opinia

Ubongo. Lines to już kolejna gra logiczna Grzegorza Rejchtmana. Ppkuszę się nawet o stwierdzenie, że to jedna z najlepszych gier, jakie pojawiły się u nas w domu w ostatnich miesiącach. Co istotne wciągnęła całą naszą rodzinę.

Co ciekawe to dzieciaki same ją wyciągają żeby zagrać. Więc chyba to najlepsza rekomendacja.

Ubongo Lines – planszówka dla całej rodziny

ubongo lines
ubongo

Ubongo Lines – pozycji, która dołączyła do takich gier z cyklu jak: Ubongo, Ubongo 3D czy Ubongo Junior 3D, o karcianym Ubongo , Ubongo Trigo i Ubongo Extreme. My mamy w naszych zbiorach podstawową wersję Ubongo i karciankę. Obie cieszą się powodzeniem i możecie o nich przeczytać we wcześniejszych wpisach.

Zasady są ogólnie takie same jak we wcześniejszych wersjach gry planszowej. Gracze losują kartę przedstawiającą układ lini, którą nalezy odtworzyć korzystając z dostępnych klocków. Różnicą jest na pewno to, że nie układamy na karcie, a na stole czy dywanie. Co istotne nalezy ułożyć/odwzorować układ tak, aby zakryć dwie warstwy. Jako uatrakcyjnienie mamy tutaj aż cztery poziomy trudności.

Z założenia układanie powinno odbywać się na czas, do czego służy dołączona klepsydra, ale jeśli zaprosicie młodsze dzieci do zabawy to mozna sobie na poczatku odpuścić ten element.

Zamiast kultowych już trójwymiarowych bloków, mamy grę dopracowaną w każdym szczególe i opartą na podłużnych klockach. Są to właśnie tytułowe „Lines”.

Angażująca zabawa dla całej rodziny

Ubongo Lines to gra bardzo dobra. Wymaga od graczy logicznego myślenia. Pozwala rozwijać kreatywność i logiczne myślenie. Angażuje w zabawę całą rodzinę. Umozliwienie grania na róznych poziomach, róznych stopniach trudności pozwala cieszyć się tą rozgrywką zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Genialny trening umysłu w pięknej oprawie.

Gry planszowe Egmont są zawsze pięknie wykonane i tym razem także tak jest. Oczywiście można wielkość opakowania potraktować jako minus jeśli będziemy zabierać grę w podróż, ale na półce opakowanie będzie prezentowało sięprzepięknie.

Ubongo Lines jak sudoku?

Jest jeszcze jedna cecha tej gry. Można śmiało zagrć w nią solo.  Idealnie zastąpi krzyżówkę czy sudoku na chwilę relaksu czy wieczornego wyciszenia. Trening umysłu i logicznego myślenia na najwyższym poziomie.

To jedna z gier która będzie fantastycznym prezentem gwiazdkowym, na urodziny czy zwyczajnie ot tak kupiona, aby wspólnie z rodziną dobrze się bawić.

Polecam Wam także moje wcześniejsze zestawienie gier rodzinnych.

POLECANE WPISY